Kladenské celky Jungle Fever a Alpiq B měly tentokrát volno.

Kdo přišel na Palmovku o něco později, mohl litovat. Hostujícímu Tóthovi stačilo 67 sekund, vyběhl zpoza branky a zasunul míček pod Tomáše. Mohlo se zdát, že se diváci po tak rychlé brance budou těšit na gólové hody, ale opak byl pravdou. Hosté byli v první třetině mírně aktivnější, ale Tomáše v brance Kova se jim překonat nepodařilo.

S přibývajícími minutami se do šancí začalo dostávat Kovo, ale Šnobl byl nepřekonatelný. Novostrašecké brzdila častá vyloučení, ale v početních výhodách domácí vyrovnat nedokázali. Jednu z největších šancí měl Košely, který byl sám před brankou,ovšem Šnobl byl na místě. Velkou šanci na zvýšení náskoku měli hosté v polovině zápasu. Wittmayer utekl, byl faulovaný, ale nařízené trestné střílenínevyužil.

Domácí sice dokázali Bubáky přestřílet, ale příliš vyložených šancí neměli. „Zápas jsme zvládli dobře po taktické stránce, to mě těší nejvíc. Vše podpořil skvělým výkonem Šnobl. Po domácí prohře s Třemošnou pro nás bylo nutností přivést tři body z Kova," řeklkouč vítězů Josef Moravec.

Toho může těšit, že se do sestavy po půlroční pauze zapojil Průša, jehož výkony budou důležité hlavně v play off. Pěknou památku bude mít na zápas Porcal, jenž dohrál s roztrženým obočím a otokem ve velikosti pingpongového míčku.

V závěru, kdy hosté očekávali největší nápor, se domácí nechali vyloučit a přišli o možnost zkusit odvolat brankáře. Výsledekz Palmovky změnil pořadí v tabulce. Nové Strašecí se posunulo na třetí místo. Příštím soupeřem týmu kapitána Douši budou pražští Ďáblové a v posledním zápase se představí parta z Kocourku na domácím hřišti proti Hostivaři.

A právě poslední zápas základní části v novostrašecké Aréně bude nejspíše rozhodovat o druhém místě v tabulce. Jinými slovy: Nové Strašecí má zisk druhého místa ve svých rukou, pokud vše vyhraje, skončí druhé. Existuje ale i teoretická šance na první místo…

František KUNA