Krsek je obrovským českým běžeckým talentem. Syn někdejšího skvělého skokana Ivo Krska napodobil ve Finsku tátu, který dodnes drží český juniorský rekord v dálce. Matěj ho zaběhl v semifinále čtyřstovky časem 46,59 a jen o pět setin mu uniklo finále! „Skvělý výkon!“ měl jasno předseda AC Tepo Kladno Jiří Klesnil. „Musíte si uvědomit, že z Evropanů byl třetí, navíc je v juniorech teprve prvním rokem. A v tomhle věku je rok pořád ještě hodně znát. za rok na Evropě má velkou šanci na medaili. Jsme z něj nadšení,“ rozplýval se Klesnil nad výkony svěřence trenérky Hany Větrovcové.

Ale boj o medaile Krska neminul. Už samotný postup české štafety do finále po boku kvartet Spojených států, Jamajky, Trinidadu a Tobaga, Japonska a tří evropských sestav z Německa, Španělska a Itálie byl senzačním úspěchem, ale čeští sprinteři pomýšleli ještě výš.

Jíra v horní osmé dráze výtečně štafetu rozběhl, Hamplovi sice začal dýchat na záda člen jamajské štafety a skvěle běželi i Američané, ale boj byl stále vyrovnaný. Matěj Krsek poté předával do cílové rovinky Danielu Vejražkovi za elitní čtveřicí USA, Jamajka, Japonsko a Německo bojující o medaile na páté příčce. Tu také český finišman dokázal udržet až do cíle a v nejlepším čase této čtveřice 39,75 vedené Antonínem Morávkem z Kolína proťal cílovou čáru na senzačním pátém místě (vyhrály USA).

Po světovém titulu tyčkařky Amálie Švábíkové šlo o druhý nejlepší výsledek celé české výpravy.