Ten začne už ve čtvrtek 26. října od 13.00 ceremoniálním startem na Hradčanském náměstí. První posádky odmávne český prezident Petr Pavel, mezi dalšími hosty bude předseda vlády Petr Fiala. V cíli ocení nejlepší bavorský premiér Markus Söder.

Návštěvníky Středoevropská rallye čeká vedle soubojů nadupaných speciálů i nabitý doprovodný program v okolí rychlostních zkoušek i mimo ně. Součástí jsou také koncerty - v Klatovech zahraje ve čtvrtek večer skupina Čechomor.

Fotografování na pozadí Pražského hradu

Ve fanzóně v rakouském Peilsteinu zazpívá v pátek večer pod širým nebem mimo jiné Nana Falkner a rakouská rocková skupina Mundhoat. Přímo v servisním parkovišti v pasovské Dreiländerhalle rozezvučí v sobotu večer své nástroje kapela Sugarsouls.

Velmi atraktivní bude start na Hradčanském náměstí, kde od 11.30 proběhne autogramiáda, tisková konference a fotografování jezdců v kulisách Pražského hradu. Areál na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli bude otevřen ve čtvrtek už od 9.00 a je tam připravený celodenní doprovodný program, který skončí až v 17.00.

Finská rallye: Takamoto Katsuta
Praha má kouzlo. Dvorní fotograf rallye vypráví o strachu v Rusku i Ogierovi

Na velkoplošné obrazovce bude možné sledovat přímý přenos z Hradčanského náměstí. Exhibiční jízdy vozů různých motoristických disciplín se uskuteční před i po superspeciální rychlostní zkoušce, která na 2,4 kilometru dlouhém okruhu startuje ve 14.05. Součástí programu bude také expozice závodních a sportovních vozidel, motocyklů a minikár.

Na speciálním simulátoru s virtuální realitou mohou zájemci zažít pocity spolujezdce vedle známých pilotů Jana Kopeckého nebo Dominika Stříteského. Přímo na dráze se představí Team Toyota Gazoo Racing Czech ve složení Tomáš Ouředníček-David Křípal. Diváci si budou moct užít zvuk z nového dakarského speciálu Toyota Hilux GR T1+V8.

Zdroj: Red Bull Content Pool

Ve čtvrtek večer Klatovy, v pátek Prachatice

Na Náměstí míru v Klatovech bude možné na velkoplošné obrazovce přímo sledovat pražský program. K vidění budou historické i současné závodní vozy, a to i na Čínovském okruhu, který ve své aktuální podobě zažije při Středoevropské rallye derniéru. Dvě LED obrazovky budou postaveny i ve fanzóně 1 (legendární špice na výjezdu z města).

V průběhu celého odpoledne se budou na okruhu prohánět nejrůznější vozy a v 16.30 je připravena vzpomínková jízda na počest pilota rallye Ira Craiga Breena, který letos tragicky zahynul. Po přeskupení (16.40) a následné superspeciální rychlostní zkoušce (18.05) pokračuje zábava v centru města. Servisní parkoviště je v Klatovech na Erbenově náměstí v areálu bývalých kasáren.

S novým vozem, dalším silným partnerem a smělejšími plány a cíli půjde do 52. ročníku Barum Czech Rally Zlín lukovský pilot Adam Březík. Sedla bude nejnovější evoluci Škody Fabia  Rally2 evo.
Čeští fanoušci jsou jedni z nejlepších na světě, zní před Středoevropskou rallye

Atraktivní bude také v sobotu 28. října fanzóna s menší technickou zónou v Prachaticích, které budou zázemím pro páteční rychlostní zkoušky Vlachovo Březí, Zvotoky a Šumavské Hoštice. Přeskupení začne v Prachaticích v 13.02 a tam bude možnost spatřit z bezprostřední blízkosti všechny špičkové posádky a jejich vozy.

Slavnostní vyhlášení proběhne v neděli ve 12.00 před radnicí v Pasově.