„Jsme za výsledek rádi, hráli jsme lépe než v sobotu, ale Kert ukázal velkou kvalitu i v neděli. Nám se naštěstí dařilo střelecky, jim nikoliv,“ říkal po zápase trenér Alpiqu Drahomír Kadlec.

Zápas hraný na kladenském ČETZ stadionu byl dlouho vyrovnaný a strhující. V šancích se střídaly oba celky, ale Alpiq ty svoje proměňoval. V přesilovce jako první odčaroval kouzlo gólmana Mikla důrazný Kohout a ve druhé třetině rozrazil zámek pražské obrany hned dvakrát nejlepší hráč duelu Radim Štěpáník. Nejdřív jeho úchvatnou akci dokončil dorážkou Špaček, pak už tank valící se přes pražské barikády prosadil sám.

Kert sice v úvodu posledního dějství zdramatizoval pěknou akcí Kovář, ale Jirotka chytal famózně a víc gólů hostům nepovolil. Místo toho školilo Kladno a dalo ještě tři krásné branky. Zápas, který byl opravdu na vážkách, tak nakonec končil exhibicí. „V sobotu jsme to nebyli my, nějak jsme to podcenili. Hlavně jsme málo hráli do těla a stříleli, ale do odvety jsme šli s čistou hlavou, že to urveme, což se povedlo. Tahle série je ale vyrovnaná a může být ještě hodně dlouhá,“ mínil autor poslední branky Dominik Barnošák, hlavní kanonýr Alpiqu, který ale vstřelil ve finále premiérový gól kariéry. A ulevilo se mu. „Jestli vyhrajeme o gól nebo o pět je jedno, ale vstřelené góly jsou dobré na psychiku,“ usmál se ještě loni třinecký borec.

Ten se těší už teď na pražské odvety na Lužinách, kam to má Kladno kousíček. „Je to jejich prostředí, kde umí hrát a dávají dost gólů. Ale my k tomu také přistoupíme dobře a budeme chtít vyhrát oba zápasy. Zatím jsme v play off hráli venku lépe než doma a snad to potvrdíme,“ narazil Barnošák na to, že také ve čtvrtfinále a semifinále Kladno doma jednou prohrálo.

Alpiq Kladno – Kert Park Praha 6:1 (1:0, 2:0, 3:1). Branky a nahrávky: 15. Kohout (Šrámek, Kudela), 22. Špaček (Štěpáník), 25. Štěpáník (Špaček), 36. Pospíšil (Kudela, Hnízdil), 40. Šrámek, 43. Barnošák (Šícha) – 32. Kovář (M. Kruček). Stav série: 1:1.

Kladno: Jirotka – Kudela, Pospíšil, Dědič, Haisman, Soukup, Rejthar – Špaček, Štěpáník, Hnízdil - Pražák, Kohout, Šrámek - Barnošák, Potěchin, Šícha.

Kert Park Praha: Mikl (40. Papranec) – Nýdl, Oulava, Šperl, Skalník, Bureš, Blaško, Bošák – Fejfar, M. Kruček, Wróbel, J. Kruček, Kovář, Plzák, Sitter, Postulka, Javorka, Rozenberg, Suda, Pala