„Vzhledem k tomu, že jsem před turnajem marodila a vlastně jsme vůbec nemohly venku trénovat, tak je postup do finále úspěch. Ale poslední set jsme prohrály 13:15, takže to malinko zamrzelo," přiznala sympatická šestnáctiletá naděje kladenského beache.

Turnaj pro ni byl specifický. Přece jen hrála doma, před celou rodinou, přáteli i spoluhráči. „Citovka," vypálila bez rozmýšlení. A prý i pro spoluhráčku Lucku Šauerovou, která pochází z Prahy, ale bydlí v Buštěhradu. „Neměla tam tolik známých, ale její táta Martin rozhodcoval. Takže to měla zajímavé také," usmála se studentka kladenského gymnázia.

Ta u volejbalu snad i musela skončit, vždyť máma Radmila i táta Jiří hrávali nejvyšší soutěž a maminka dokonce v reprezentaci. Pochopitelně se oba stali jejími hlavními trenéry. Radka Kroupová, původně z Českých Budějovic, totiž byla u založení ženského volejbalového klubu v Kladně. Ještě předtím ale hrávala v Praze stejně jako táta.

Rodiče v mládí zářili ve volejbalu klasickém, šestkovém, který hraje i Michaela. „Hrály jsme se Španielkou Řepy extraligu kadetek a postoupily do nejvyšší soutěže juniorek, to je parádní úspěch," vyjmenovává.

Teď se ale bude soustředit na plážovou sezonu, čeká ji spolu s Luckou Šauerovou kromě jiného celý seriál Českého poháru. Mezi juniorkami jsou určitě jedny z favoritek. „My se chceme v první řadě volejbalem bavit, ale vyhráváme rády. Vyhrát Český pohár je sen, který je zatím hodně daleko. Budeme se ale snažit," slíbila Michaela Kroupová. 

Také pochvala…

V turnaji se v dobrém světle ukázaly i další kladenské hráčky. Natálie Rendlová s Adélou Šestákovou (mimochodem nejmladší dvojice turnaje) a Anita Volfová s Kateřinou Brejchovou bojovaly o každý míč, ale z páteční kvalifikace se jim postoupit nepovedlo.
V hlavním turnaji se ukázala ještě dvojice Tereza Raichová – Pavlína Morávková, ale do vyřazovacích bojů ani ony nepostoupily.
Radost měl Vavřinec z Jakuba Gály, ten spolu s Janem Velichem vyhrál turnaj v Olomouci. Lucie Pokorná skončila na stejném turnaji třetí (s Terezou Balákovou).