Tvarůžkovi, kteří se hokejbal naučili v rodném Rakovníku, ale už roky hájí barvy extraligového Alpiqu Kladno, byli favority. Na Penalty hokejbal byli doslova zrozeni, protože Ondřej je gólmanem a Martin útočníkem.

A v tomhle hokejbalovém odvětví se vlastně jezdí pouze samostatné nájezdy, což je pro bráchy ideální.

Hraje se na dva vítězné sety, přičemž jeden set tvoří pět nájezdů na obou stranách. Duo The Brothers skončilo po základní skupině (každý s každým) na druhém místě a v semifinále po ohromné bitvě zdolalo těsně zkušenou dvojici Mánek – Michel z Poruby 2:1 na sety.

Ve finále se k nim ale štěstíčko otočilo zády. První set prohráli 0:1, když Vašina překonal O. Tvarůžka až při desáté, poslední penaltě. Tvarůžkové ale ukázali odolnost a ve druhém dějství po výsledku 2:0 vyrovnali.

Rozhodlo dějství poslední. M. Tvarůžek ještě ve třetí rundě předvedl ocelové nervy a vyrovnal na 1:1. Následně se ovšem to samé povedlo Vašinovi, dal v páté sérii na 2:2 a rozhodla až „náhlá smrt". Zatímco Martin Tvarůžek se ani jednou ze tří pokusů neprosadil, Adam Vašina napotřetí uspěl a titul tak putoval do Pardubic.

Vítězná dvojka přitom hraje pouze oblastní hokejbalovou ligu za zmíněné béčko Svítkova Stars. Branku hostí hájil Ondřej Tvarůžek.