„Doma hráče svázala povinnost vyhrát doma, byla tam brzda a byli jsme všude pozdě. Spíš mě mrzí zápasy v Praze, tam jsme sérii ztratili,“ vrátil se po porážce 0:2 Trenér Drahomír Kadlec k duelům na pražských Lužinách, kde jeho tým dvakrát podlehl 3:4 v prodloužení.

Domácí zápas měl slavnostní úvod. Štěpánka Dluhošová z Hornického pěveckého sboru v Kladně přednesla krásně českou státní hymnu, potlesk zaplněné městské arény si vysloužili také čestní hosté – primátor města Dan Jiránek a trenér hokejových Rytířů Kladno Jindřich Lidický.

Od úvodní třetině se ale do lepších šancí dostávali hosté. Ti jen mohli, zatímco Kladno muselo a rozdíl byl viditelný. Skvělý brankář Jirotka v první třetině ještě odolal, ale na začátku druhé kapituloval, když přesilovku Pražanů využil bezchybnou bombou Fejfar.

Alpiqu se přes veškerou vyrovnat nepovedlo. Několikrát byl blízko, nicméně velké šance měl i soupeř a jen díky Jirotkovi mohli domácí přemýšlet o vyrovnání až do posledních chvil. Dokonce zkusili power play, jenže v té jim utekl Martin Krůček a gólem do prázdné brány definitivně přisoudil titul Kertu.

„Kert má výborné hráče hlavně na přesilovku, zkušené. Náš tým si celou sezonu šel za svým, udělal velký progres a budeme v tom pokračovat i dál. Soupeř ale vyhrál zaslouuženě,“ sportovně uznal Kadlec.

Jeho slova potvrdil i v sobotu nejlepší Kladeňák, brankář Honza Jirotka: „Naše síla je v partě, dřeme jeden za druhého a hrajeme týmově,“ řekla dlouholetá opora Kladna i národního týmu, která bere i stříbrné medaile jako krásný úspěch.

Alpiq Kladno  KERT Park Praha 0:2 (0:0, 0:1, 0:1). Branky a nahrávky: 16. Fejfar (Zvonek), 45. Martin Kruček (Zvonek).  Konečný stav série: 0:2.

Kladno: Jirotka – Pospíšil, Pliml, Hrabár, Haisman, Dědič, Novák, Hnízdil, Prokop, Špaček, Barnošák, Šícha, Schnaubelt, Procházka, Kohout, Štěpáník, Pražák.

Kert Park Praha: Mikl – Markytán, Šperl, Dejneka, Blaško, Dulava, Šlehofer, Kaucký, Rozenberg, Danko, Wróbel, Fejfar, Zvonek, M. Kruček, Plzák, Kovář, Střecha, Postulka, Javorka, J. Kruček.