Stejně jako vloni. Taková je situace sudoměřických hokejbalistů po úvodních dvou čtvrtfinálových utkání. V minulé sezoně nezvládli první dva duely s Opavou, podobný stav si odvezli Sudoměřičtí z kladenského asfaltu. „Musíme doma zabrat a pokusit se vrtát sérii zpět na Kladno. V podobné situaci jsme byli i loni. Jestli zopakujeme výkon jako v těch dvou utkáních a zvýšíme svou produktivitu, tak věřím, že se tam vrátíme,“ burcuje sudoměřický gólman Ľubor Komenda.

Sudoměřice vstřelily na Kladně ve dvou utkáních pouze jednu branku. „Bohužel musím podotnout, že jsme na jaře ve střelecké impotenci. Mužstvu chybí osobnost, jež by dokázala vstřelit baranku a rozhodovat zápasy. Žel v Kladně jsme nemohli počítat se zraněným Juráskem, který byl poslední dvě sezony nejproduktivnějším hráčem play off,“ ví Komenda.

Start polského kanonýra je stále v ohrožení. „Nevím jestli dojede. V týdnu měl ještě nějaké vyřizování v Polsku. Pokud by hrál, tak asi jen v přesilovkách,“ prozradil Komenda.

Jeho týmu budou chybět i další hokejové posily. Střelec bratislavského Slovanu Martin Hujsa má poraněné slabiny, také znojemský forvard Radim Kucharczyk je vinou zranění mimo hru. Ale měl by nastoupit Václav Balát, nově hráč druholigové Břeclavi.

O síle Sudoměřic Kladenští nepochybují, byť vedou již 2:0 na zápasy. Však také předloni se stejným sokem rozjeli sérii stejně, ale nakonec ještě prohráli. „Udělat třetí rozhodující krok bude hodně těžké. V Sudoměřicích se nevyhrává,“ podotýká hokejový mistr světa z Vídně 1996 a trenér KEBu Drahomír Kadlec.

Habešovna pocestuje do Dobřan téměř kompletní a hlavně s přáním, aby soka v žádném případě nepodcenila. Ani podvědomě, byť jde o nováčka.

„Už kvůli fantastickým divákům chceme sérii prodloužit. Do sobotního zápasu dáme všechnoa a soupeře jsme upozornili, že si u nás mají zajistit hotel,“ hlásí s úsměvem na rtech trenér Dobřan Martin Davídek.

Kouč Habešovny Jiří Tyburec zatím Západočechy chválí, však také v Kladně zahráli moc pěkný hokejbal. „Mají výborně organizovanou hru. Pomáhá jim, že už svůj cíl splnili a nemají co ztratit,“ tvrdí Tyburec, ale věří, že jeho svěřenci sérii rozhodnou co nejdříve. "Dobřany před domácím publikem určitě více otevřou hru. My budeme čekat na jejich chybu a máme na to dva zápasy,“ říká Tyburec.

Víkendový program:

3. čtvrtfinále: Sudoměřice – KEB Kladno, Dobřany - Habešovna (So: 16.00)

Případné 4. čtvrtfinále: Sudoměřice – KEB Kladno, Dobřany - Habešovna (Ne: 11.00).

Petr Turek, Rudolf Muzika