Poprvé v historii bude finálovou sérii přenášet televize. Kanál ČT4 sport zařadil do programu druhý duel a případný čtvrtý v Kladně. „Kluci nejsou hokejisté, takže zvyklí nejsou. Určitě to na ně bude působit, ale hlavně se hraje v nedalekém Hodoníně, kde jsou pro přenos lepší podmínky,“ vysvětlil kouč Jiří Tyburec.
Jeho svěřenci si tedy vyzkouší během finále tři rozdílná hřiště. Dnes nastoupí v Sudoměřicích, zítra v Hodoníně a za týden v Kladně. „I proto se dnes pojedeme na hřiště v Hodoníně alespoň podívat, z kluků tam dosud nikdo nehrál,“ sdělil Tyburec.


Habešovna na hranicích se Slovenskem během svého krátkého působení v extralize nikdy nevyhrála. Naposledy zde vedla 4:1, ale domácí dovedli duel k penaltovému rozstřelu a ten ovládli. Přesto si kouč Habešovny věří. „Spokojený budu se dvěma výhrami. Jedeme kompletní, i když Tyburce s Střesku trápí horečky a Sýkora si z Plzně přivezl ošklivě naražený kotník,“ vypočítal kouč Gladiátorů hráče, jejichž start je ohrožen.


Domácí podle něj budou spoléhat na útočnou vozbu, vždyť Jurásek s Věchetem vedou kanadské bodování play–off, čtvrtý je Kosík a desátý Konderla. Kladenský D. Tyburec je sedmý. „Na druhou stranu dostávají hodně gólů. Gólman Komenda, jehož dobře znám, sice hájí bránu slovenské reprezentace, ale oproti Vimerovi má horší čísla. Inkasoval čtyřiadvacetkrát, Vimer devětkrát. Toho zkusíme využít,“ plánuje kouč.