Na jedné straně domácí Alpiq, od jara opět mistr republiky, od podzimu i vítěz Světového poháru právě z Nitry. Na straně druhé čtyřnásobný mistr Slovenska z posledních čtyř let a vítěz loňského Superpoháru.

Bude se nač dívat. Stoprocentně.

Tým Nitry byl největším favoritem Světového poháru, který v září sám uspořádal. Když ale pak vypadl už ve čtvrtfinále se švýcarským Oberwillem, zavládlo zklamání. Vedení odvolalo kouče Richarda Mráze a místo něj se domluvilo na spolupráci s trenérem reprezentace Slovenska Josefem Ďurišem. Ten už se s týmem podle vlastních slov sžil a do Kladna se těší.

„Budeme obhajovat loňské vítězství, ale je třeba si uvědomit, že proti nám bude jiný soupeř. Šance jsou vyrovnané. Pro Kladno bude hrát domácí hřiště a publikum," řekl Josef Ďuriš serveru hokejbal.cz a přiznal, že Kladno zná hlavně z turnaje v Nitře, kde bylo nejlepší a vyhrálo. „Mají velmi dobrý tým a kvalitu na všech postech, což potvrdili zaslouženým vítězstvím," dodal Ďuriš.

Jeho protějšek Drahomír Kadlec má prakticky stejné kompetence. Vede nejen nejlepší klub v republice, ale zároveň i reprezentaci. Zápas bere jako zpestření klasických extraligových zápasů. „Nitra má kvalitní mužstvo, spoustu reprezentantů v kádru. Šance jsou vyrovnané, na naší straně je výhoda domácího prostředí," myslí si Kadlec, který může počítat s kompletním kádrem včetně navrátilce z asisjkého pohybu Janem Příhodou.

Kladenský klub udělal pro propagaci a technické zabezpečení akce, ze které bude pořizovat záznam Česká televize (pořad BBV), maximum a pochválil ho i člen Českomoravského svazu zodpovědný za marketing David Kantor. Podle něj vedení Alpiqu zajišťuje věci na stadionu a další technické náležitosti a je v tom tradičně výborné. „Jsem velmi rád, že se potvrdila profesionalita kladenského klubu, protože vše je zajištěno a připraveno včas," prohlásil Kantor.

Dodejme, že zápasový program startuje v sobotu brzy ráno v 8.30 hodin (přípravky) a program poběží až do večera. O zábavu se postará odpoledne i moderátor Libor Kralovič, na přistaveném mobilním hřišti se uskuteční soutěže pro diváky v přesnosti a rychlosti střelby. Uskuteční se také turnaj nejmenších dětí ročníků narození 2007 a mladších (10 – 12 hodin)