Hana Větrovcová (trenérka a místopředsedkyně A.C.TEPO Kladno) nalézala na kladenské svěřence, po namáhavém kolotoči závodů, pouze slova chvály.

Atleti do 22 let závodili 11. – 14. července ve švédském městě Gävle a Kladno reprezentovala Nikola Pöschlová ve skoku o tyči a Vít Hlaváč v chůzi na 20 km. A oba si vedli výborně.

Nikola v kvalifikaci tyčkařek nezaváhala (415 cm) a ve finále obsadila skvělé dělené 7. místo, když se jí podařilo vyhoupnout nad laťku ve výšce 400 cm. A to do soutěže nastupovala s 23. výkonem mezi přihlášenými tyčkařkami a nakonec se dokázala probojovat až do samotného finále mezi 12 nejlepších!

Vítek Hlaváč podobně nastupoval do soutěže s 21. výkonem a přesto vybojoval na své trati fantastické jedenácté místo v novém osobním rekordu 1:26:55!

Oběma kladenským atletům za jejich výkony ve švédském Gävle velice gratulujeme.

Juniorské Mistrovství Evropy se konalo 18. – 21. 7. na opačné straně Švédska ve městě Boras a zde se představili úspěšní kladenští čtvrtkaři Daniel Lehar a Matěj Krsek.

Daniel skončil v běhu na 400 m v obrovské konkurenci na 11. místě výkonem 47,28 sekundy. Matěj postoupil do finále, kde ho od bronzu dělily pouhé 3 setiny. Běžel ve výborném čase (46,37), který je novým národním juniorským rekordem a na ME tak ve své parádní disciplíně obsadil 4. místo.

Oba hoši pak byli ještě součástí české štafety 4 x 400 m (Ladislav Töpfer, Filip Ličman, Daniel Lehar a Matěj Krsek), která po skvělém strhujícím výkonu ve finále obsadila 2. místo a to rovněž v hodnotě nového českého rekordu 3:08,50! Dodejme ještě, že prvních pět štafet běželo v čase 3:08,34 až 3:08,81 – tak moc bylo juniorské štafetové čtvrtkařské finále vyrovnané.

Dane i Matěji, děkujeme a gratulujeme k vašemu parádnímu evropskému stříbru!

Jitka ŠVIHÁLKOVÁ