Kladenský Alpiq hrál výborně hlavně první dvě třetiny, lepší než soupeř byli také v prodloužení. Co naplat, nestříleli branky, plzeňskou dvojku Návaru překonal jen kapitán Špaček na konci druhé třetiny, kdy vyrovnával na 1:1. "Dojeli jsme zase na zakončení, to se opakuje. Dvě třetiny jsme byli lepší, soupeře jsme drtivě přestříleli, ten chtěl jen bránit a bál se nás. Ve třetí třetině to tak nebylo. Najednou jsem měl pocit, že se snad bojíme o výsledek," kroutil hlavou trenér Kladna Drahomír Kadlec.

Jeho tým ve třetí části pustil soupeře do několika velkých šancí, kde tým podržel brankář Jirotka.'

Ten ale v nájezdech inkasoval hned při první perfektní penaltě Kavalíra a Kladenští nedokázali Návaru překonat ani jednou. "Plzeň má výborné oba gólmany, to jsme věděli. Ale hlavně v prodloužení to vypadalo, že kolikrát ani nevěděl, jak to chytil," usmál se Kadlec a vím mu vadily neproměněné nájezdy Schnaubelta, Eitlera a Pražáka.

"Tohle nebyly nájezdy, nebylo tam pořádné zakončení, žádná razance. Takhle se jezdit nedá, hráč přece u modré čáry musí vědět, co bude dělat a ne vymýšlet něco až těsně před gólmanem," mrzelo Kadlece.

Alpiq Kladno – HBC Plzeň 1:2 sn (0:0, 1:1, 0:0). Branky a nahrávky: 28. Špaček (Procházka, Haisman) – 23. Vobruba (Krch, Pejchar), rozh. náj. Kavalír.

Kladno: Jirotka – Hrabár, Haisman, Šícha, Dědič, Novák, Soukup – Procházka, Hnízdil, Špaček, Pražák, Eitler, Schnaubelt, Prokop, Kohout, Barnošák, Důras

Plzeň: Návara – Kavalír, Vodrážka, O. Benedikt, Hanuš, Polívka, Kastner, Šmucer, Pokorný – Krch, Pejchar, Vobruba, Malý, J. Benedikt, Kejř, Lang, Drož, Valenta, Groňka, Majer.