Hlavním koučem je devětadvacetiletý Ondřej Riebauer, asistovat mu bude o rok starší Dušan Přívara, jenž přitom zůstává aktivním hráčem a opět bude patřit mezi tahouny celku. V kladenském klubu zahájí šestou sezonu a právě on se s Deníkem podělil o první dojmy.

Zásadní otázka zní: jaké máte trenérské zkušenosti?
S dospělým mužským týmem jich moc nemám. Od nějakých šestnácti se však věnuji trénování mládeže i žen. Muže jsem chvíli trénoval v Jihlavě, takže teď to bude pro mne první dlouhodobější výzva.

Kladno na jaře sestoupilo ze Superligy, jak se během léta změnil kádr?
K nějakým změnám došlo.  Někdo odešel, jiní přišli. Například Tomáš Nushart to chce zkusit ve Švýcarsku. Z juniorského týmu jsme si vytáhli pár hráčů a zkoušíme, jak na tom budou. Zatím se nám osvědčili a určitě si zaslouží šanci bojovat o místo v A týmu. Ještě se nám vrátí čtyři hráči, kteří jsou po  zranění nebo pracovně mimo republiku. Budou ale muset dohnat resty. Až pak dostanou příležitost.

Nahradit jednoho z nejlepších střelců Superligy Tomáše Nusharta nebude snadné.
Všechno ukáže čas, jak se s tím popereme. Momentálně střelce takového charakteru nemáme. Spíš se nám to rozprostírá mezi různé hráče, což je pro nás lepší. Ukazuje to na kvalitu jednotlivých formací. Nechceme mít jednu top lajnu, nýbrž tři vyrovnané formace, což teď máme. V dosud odehraných zápasech se pokaždé některé dařilo.  Je to dobré znamení, že jdeme dobrým směrem a lajny jsou dobře poskládané.  Sezona začíná za necelý měsíc a nějaké zásahy tam určitě ještě budou.  

Jak jste spokojeni se současným stavem?
Jsme mile překvapení a spokojení, jak to funguje a doufáme, že to tak půjde dál. Hráči mají perfektní přístup a dobrá je i hra. Herní pojetí ale bude jiné, než dosud. I tréninky jsme udělali náročnější, zvětšili jsme jejich objem na dvě hodiny. Chceme také rozšířit kádr a zvýšit konkurenci, aby bylo z čeho vybírat, když se náhodou nebude dařit.

Kanonýři byli tradičními účastníky obřího turnaje Czech open. Dařilo se vám v hlavním městě?
V kategorii PRO jsme skončili v osmifinále na pražských Black Angels.  Ale předtím jsme vyřadili naše oblíbené superligové Pardubice, což bylo příjemné.  Výsledky jsem však hodnotit nemínili. Chtěli jsme odehrát co nejvíc zápasů, abychom viděli chyby, které musíme odstranit. S herním projevem jsme byli spokojení. Například v sedmi utkáních jsme obdrželi pouze pět gólů při hře pět na pět. To je oproti loňské sezoně obrovský pokrok.

Můžete prozradit ambice Kladna v příští sezoně?
Určitě nevyhlašujeme, že si přejeme za každou cenu okamžitý návrat do Superligy. Chceme hlavně stabilizovat tým, jenž se bude zvedat každým měsícem, půlrokem a rokem. K tomu potřebujeme ambiciózní hráče, kteří to budou chtít někam dosáhnout. Prvním cílem je play-off. Pak uvidíme, jak se nám podaří nastavit formu. Sezonu začínáme 10. září doma se Startem Praha.