Trio ve složení Andrea Švihálková, Viktorie Prokopová a Brenton Andreoli se premiérově představilo nedávno v Brně na nominačních závodech na ME a svým výkonem nenechalo nikoho na pochybách, že právě tohle je tým, na který se budou těšit jak ostatní závodníci, tak diváci v hale.

Nejvýraznější osobností trojice je několikanásobný mistr světa (závodník z Austrálie – resp. Nového Zélandu) Brenton Andreoli, který působil i v Kladně a momentálně je v Praze především jako trenér a choreograf. Po několikaleté pauze se však vrací i na závodní plochu. Po boku mu stojí velká hvězda českého aerobiku Viktorie Prokopová a jedna z nejlepších současných závodnic ve sportovním aerobiku z Kladna Andrea Švihálková.

Andreu, která v neděli oslaví sedmnácté narozeniny, v možnosti závodit s tímto týmem nezastavilo ani zranění kolene, které si přivodila při zahájení sezony a dokázala i díky vřelému přístupu svého okolí a vynikající lékařské péči MUDr. Vimmera udělat maximum pro to, aby o víkendu úspěšně závodila na důležitých nominačních závodech.

„Jsem ráda, že mi moje pražská trenérka Tamara Jiříková umožnila hostování v klubu Báry a Hanky Šulcové. Získávám zde nové zkušenosti, postřehy, v klubu se ke mně chovají všichni velice hezky, s mými novými parťáky je legrace. Díky Brentonovi piluji i angličtinu,“ směje se Andrea a doufá, že už si veškerá zranění jednou provždy vybrala.

Talentovaná studentka Sportovního gymnázia v Kladně, která byla letos dokonce oceněna i svými spolužáky a učiteli druhým místem v anketě Osobnosti školy za roce 2018, se při hostování v novém klubu znovu setkává s další úspěšnou odchovankyní kladenského aerobiku Danielou Kamešovou (na snímku vpravo). S tou kdysi v dětských kategoriích zdařile závodila pod vedením Lindy Literové.

Daniela, která vyrůstala především v hokejovém prostředí rodiny Kamešů, je dnes v pražském centru pevnou součástí fitness týmů, s nimiž pravidelně dosahovala na kadetské i juniorské evropské a světové tituly.

Jestli se to samé povede děvčatům i letos mezi dospělými, ukáže sezona, ale prvním místem na nominačním závodě v Brně mají Andrea (1. místo ve sportovním aerobiku trojic) i Daniela (1. ve fitness grande) velice dobře nakročeno ke splnění svého neskromného cíle.

Karin SWISH