O osudu úvodní sady rozhodla série čtyř bodů, po které Orli odskočili na 14:8 a tím si vytvořili odrazový můstek k hladkému zisku setu.

"Povedly se nám dvě šňůry na servisu a tři nebo čtyři bloky," pochvaloval si druhý trenér Kladna Tomáš Samsely s tím, že i začátek dalšího dějství se jeho týmu vydařil.

"Zlomilo se to až když jsme nedokázali bodovat z odevzdaného míče," řekl. Orli pak prohrávali už 13:18. Při servisu střídajícího blokaře Lohra sice ztrátu smazali a posléze šli i do těsného vedení. Koncovka však patřila hostům, kteří proměnili druhý setbol.

Tím se dostali do euforie, z které vytěžili rychlé vedení (13:3) a set pak dovedli k jednoznačné výhře. "Ty dva sety hrálo Ústí super. Neměli jsme moc šancí s tím něco udělat," mínil Samsely.    

Až ve čtvrtém se Kladno zvedlo a potom, co odskočilo na šest bodů, poslalo utkání do tie breaku, v kterém mělo opět navrch, přičemž proměnilo až třetí mečbol.

"Že jsme nakonec vyhráli bylo zásluhou bojovnosti Jirky Kraffera. Vzal to na sebe, vycházel mu servis i bodovky," ocenil kladenský asistent přínos kapitána Orlů, jenž nakonec zaznamenal pětadvacet bodů.

Přes porážku bude mít na utkání hezké vzpomínky ústecký smečař Miloš Vemič. Borec, který na sever odešel v létě z Kladna poznal, že fanoušci ho tady měli rádi. Mnoho z nich projevilo zájem o společnou fotografii.

Potěšil je i trenér Milan Fortuník, jenž divákům k Vánocům rozdal krabici dresů a klubové suvenýry.

Kladno - Ústí n. L.  3:2.

Sety: 15, -23, -14, 18, 9. Esa: 11:6. Bloky: 10:7. Čas: 138 minut.

Kladno: Špulák (12), Kyjanica (10), Hancock (3), Kraffer (25), Seppänen (11), van Solkema (3), libero Kunc. Střídali: Lohr (2), Fortuník, Platačs (7), Vostárek.