Až tie break úplně posledního utkání mezi Karlovarskem a Českými Budějovicemi (2:3) určil pořadí na prvních třech místech a semifinálového soupeře Kladnu. Pokud půjde ve čtvrtfinále vše podle předpokladů, narazí na nejméně chtěný Liberec.

Kladenští zakončili dlouhodobou část výhrou nad poslední Odolenou Vodou 3:0, přičemž pouze úvodní set nabídl dramatickou koncovku.

Domácí vedli už 16:11, první setbol však měl protivník. Nakonec ho pro sebe přece jen urval favorit.

Kapitán vítězů Adam Zajíček byl rád za vítězství 3:0.

"Ač to vypadá, že to byl jednoznačný zápas, tak jsme si zahrávali. Byly tam výkyvy koncentrace a nedůslednost. Mohli jsme pustit Odolku do vedení, což by nám nepomohlo. Nemuselo se nám to vyplatit," uvedl s tím, že v play off proti Příbrami se jejich hra zlepší.

"Začíná nová soutěž, která už není o bodech ale o tom, kolik kdo vyhraje zápasů," doplnil.

Nový kouč hostů, které čeká baráž, Martin Demar, litoval prvního setu. "Škoda. Byli jsme schopni hrát vyrovnanou partii, bohužel se nám opakuje, že koncovku neumíme hrát chladnou hlavou posteskl si a doufal, že v barážových utkáních prodají to, co předvádí na tréninku.

Kladno - Odolena Voda 3:0.
Sety: 24, 14, 17. Čas: 77 minut. Diváci: 600.
Kladno: West (5), Zajíček (4), Hýský (8), Šulista (9), Gromadowski (14), Sobotka (5), libero Moník. Střídali: Konečný (3), Bouza (2), Trojan, Fortuník, Blažek.