Vlci sice přestříleli debutující béčko Nižboru, ale Skláři měli v řadách exligového Bohouše Gottharda, který dvakrát překonal Kropáče a hlavně on zařídil výhru svých barev 3:1.

Po prohře s Beer Stars potřebovaly Žehrovice k prvním bodům v sezoně přehrál Dynamo, ale dlouhodobě nejlepší tým základní části jim to nedovolil. Duel byl dlouho dramatický, ale favorit měl Davida Tyburce, který dvěma góly během pěti minut zlomil žehrovický odpor (přidal i dvě asistence) a pojistil výhru 6:3.

V souboji dvou týmů, které v prvním kole vyhrály, slavili tentokrát Beer Stars. Unhošťské Kozly ale přemohli lopotně 5:4, když sice pořád vedli, ale protivník se ne a ne vzdát. Po Kozlově brance na 5:4 dokonce párkrát sahal po vyrovnání, ale gólman Linc už svou klec zavřel.

Hodně dramatický byl i duel mezi Falconem a Novým Strašecí B. Na gól se tady čekalo téměř do poloviny posledního dějství, pak se Falconi Kopecký s Majerem trefili dvakrát během dvou minut a Bán už pouze korigoval na 2:1.

Velkou zápletku měly i dva ze čtyři duelů okresní ligy. O jediný gól skončily výsledky zápasů jinak zcela rozdílných.

Protože zatímco Vlci Buštěhrad B porazili Černou hvězdu po ofenzivním koncertu 7:6 na nájezdy, Moribundus proti Extrému vydřel výhru 2:1.

U Vlků B to přitom dlouho na žádné body nevypadalo. Prohrávali už 1:5, jenže už deset vteřin po páté Procházkově brance snížil Šmíd a buštěhradská mlýnská kola se roztočila. Bratři Omraiové zosnovali dva slepené góly, další polínko přidal zase Šmíd a po gólu Maříka vedli Vlci 6:5. Černá hvězda byla ráda, že Janatka aspoň srovnal, ale bod navíc za nájezdy už patřil soupeři zásluhou trefy R. Omraie.

Ve zbylých duelech byly karty rozdány jasně. Slaný přejelo Deltu 5:1 a Unhošť B rozdrtila Rytíře 12:1.

Ve vyšších soutěžích nula

Bojovali, nechali na hřišti všechno. Ale šťastná hvězda kladenským hokejbalistům nastupujícím ve vyšších soutěžích o víkendu nesvítila, svá utkání většinou těsně prohráli.

Béčko extraligového Alpiqu hrající tradičně druhou nejvyšší soutěž, I. národní ligu, má za sebou těžký víkend. Doma totiž hostilo dva dosud nejlepší mančafty – pražský Hostivař a Kovo.

Zatímco proti Hostivaři svěřenci Zbyňka Kotka přes solidní úvod nakonec poměrně vysoko padli 1:5, s prvním Kovem druhý den odehráli partii vyrovnanou až do posledního klaksonu. Podlehli 2:3, když si Pražané rozhodující náskok vytvořili ve druhé části.
Ve 2. národní hokejbalové lize si kladenští Jungle Fever brousili zuby na tradičního soka z Benátek. U jednoho takového duelu v minulosti zasahovala i policie, tak bývají vyhrocené, ale tentokrát se nic podobného nestalo.

Bojovalo se přesto hodně, nicméně Jungle hned po snížení na 1:2 dostali další gól a veterán Petrášek už jen korigoval na 2:3.