„Každý rok čekám, že mě někdo vystřídá. A kdo by to mohl být? Třeba Kaberlové, Dlouhý, Gardoň nebo Plekanec,“ jmenoval Tatíček nejžhavější aspiranty a přiznal, že má výhodu, protože má víc času na hraní. Ve finále se lehce vypořádal s o 23 let mladším Tomášem Plekancem, jehož vyklepl 6:0, 6:1.


Poraženému se ale za velkého vedra do zápasu na dva vítězné sety moc nechtělo. „Pospíchám na oslavu narozenin k Petru Tenkrátovi. Už tak přijedu pozdě,“ vysvětlil útočník Montrealu a k debaklu se smíchem dodal: „Na sbírání míčků si mohl najít někoho jiného.“


Pro pořádek dodejme, že Tatíček v semifinále vyřadil Daniela Jůna 6:1. Hokejista, jenž brousí led na německých kluzištích, však byl s účastí mezi nejlepšími čtyřmi spokojený. „Ještě nikdy se mi to tady nepovedlo,“ přiznal. Ve druhém utkání Plekanec vyřadil Radka Gardoně 6:3.


Do turnaje se přihlásilo 26 hráčů z řad bývalých a současných borců Kladna a také celé řady ještě nedávných juniorů. Nejstarším borcem byl Luboš Rys. „Vždycky si říkám, že pokud vyhraju alespoň jedno utkání, budu hrát i příští rok,“ prohlásil populární Čužák. V 67 letech se mu to v jedné ze čtyř základních skupin podařilo třikrát, takže i příští rok bude prohánět kluky, kteří by mohli být jeho vnuky.