Vítězství z loňského ročníku se nepodařilo obhájit montrealskému Tomáši Plekancovi. S Miroslavem Novákem ve finále prohrávali s Petrem Tatíčkem a Markem Tymešem už 0:3, v zápasech hraných na devět vítězných gamů ale dokázali srovnat na 8:8. Tie–break však s přehledem zvládli Tatíčkovci (7:3).

„Správně jsme se kousli a skoro jsme to otočili. Nakonec to vzal na sebe Táta, a to už se nedalo,“ uvedl k finálové bitvě útočník Canadiens.
Podruhé se mezi vítěze zapsal Petr Tatíček, v singlech borec k neporažení.

„Bylo to vyrovnané a asi rozhodla zkušenost starších hráčů,“ culil se kouč kladenských juniorů a jeho parťák rychle dodal: „A také se k nám přiklonilo štěstíčko!“

Pouze ve finále bylo obsazeno místo pro rozhodčího. Důležité funkce se ujal šéfredaktor sportu v ČT Ota Černý. „Byl to pěkný tenis, zápas rozhodlo štěstí. A co rozhodčí? Ten byl bezchybný a objektivní, nejlepší na kurtu ale byli hráči,“ se smíchem prohlásil Černý.

Nejzajímavější a zároveň nejstarší dvojicí turnaje byli Jan Železný a Luboš Rys. Legenda světového oštěpu dnes oslaví 42. narozeniny, tudíž si v sobotu mohli společnými silami spočítat, že jim je do kupy zatím jen 105 let!

„Splnili jsme úkol a jen shodou náhod jsem skončili čtvrtí. Prohrát v tie–breaku je čestný. Docházely mi ale síly,“ prohlásil populární Čužák, zatímco jeho spoluhráč Jan Železný veteránův výkon ocenil: „Byl vynikající. Já jsem tragéd. Nehrál jsem pět měsíců a prostě se neumím trefit do míče. Nakonec jsme si to prošvihli sami.“

V utkání o třetí místo je po dalším výsledku 8:8 porazil v tie–breaku (7:2) pár Michaela Frolíka.