Na úvod bych se měl zeptat na vaše začátky, ale já musím začít tím Vepřounem. Krásná mladá holka a tak strašná přezdívka, co to má znamenat?!
(smích) Ale ono to s těmi mými začátky souvisí…

Dobrá, tak oklikou, proč tedy děláte thai-box a K1?
Původně jsem cvičila aerobik v Dancers u Lenky Procházkové. Byla jsem i na mistrovství světa v Austrálii, ale potom jsem kvůli zádům musela skončit. Vyhřezlá ploténka mě upoutala na půl roku do postele. Nechtěli mi to operovat, že jsem mladá a navrhli cvičení. Proto jsem začala chodit cvičit k trenérovi Pavlu Hakimovi Majerovi, kde mě zaujal bojový sport. Tam také vznikla přezdívka Vepřoun.

close Ženskou pyramidu s vyhrála domácí favoritka Tereza Dvořáková. info Zdroj: Foto: Bohouš Kučera zoom_in Jak přesně?
Za půl roku v posteli jsem trochu nakynula (smích) a kluci v čele s dalším bojovníkem Patrikem Ďurčanským mi hned přišili Vepřouna. Já si na něj ale zvykla, většina z nás má nějakou přezdívku, když jde do ringu – Hurikán, Hyena, Tornádo. Mně se zdál Vepřoun trochu něco jiného, začala jsem nosit i prasečí ouška a lidi to mají rádi. Patří to už k mé značce.

Trénujete tedy u Pavla Hakima Majera. Jen u něj?
Mám ještě kondičního trenéra Romana Gomolu. A jsem za něj šťastná, patří mezi republikovou elitu v tomhle oboru. Není jednoduché se k němu vůbec dostat, vede špičkové sportovce a mně maximálně vyhovuje.

Kondička je skvělá věc, ale jít do ringu a dát někomu pěstí nebo ho pořádně kopnout, to neumí ani spousta chlapů, natož křehkých dívek. Nemáte s tím problémy?
Už ne. Před zápasem jdu do ringu a říkám si: Co tu Terezo zase děláš? Ale pak dá rozhodčí pokyn k boji a všechno je rázem pryč. Stojíme tam se soupeřkou, a zatímco chlapi si kolikrát spíš v ringu hrají, my si jdeme po krku, jak se říká: Jdeme se zabít! V tomhle je obrovským pomocníkem adrenalin.

Až tak velkým?
To je nepopsatelné. Když se ve vás nashromáždí, cítíte se nesmrtelně. Pustíte se do zápasu a jste lovec. Pulsuje to ve vás i po zápase, než jdete spát. Horší je to ráno, adrenalin je pryč a modřiny bolí (úsměv).

close Tereza Dvořáková (Hakim gym Kladno) X Dominika Lambiedová (Gladiators gym ČB). Tereza soupeřku přejela bez obtíží. // Noc válečníků 7 / Kladno 12. 12. 2013 info Zdroj: Kladenský deník / Bohumil Kučera zoom_in Dívek je v ringu stále více, v Kladně se při páteční Noci válečníků pojede i takzvaná pyramida. O čem to bude?
Je fakt, že když jsem začínala, tak tolik holek nebojovalo. Je jich pořád víc. Co se týče pyramidy, jde o to, že se utká osm holek vyřazovacím způsobem. Abyste vyhráli, musíte zvládnout tři zápasy za večer, to je obrovská dřina. Mně se povedlo ji loni v říjnu vyhrát v bulharské Varně, podruhé ve Staré Zagoře také v Bulharsku jsem byla ve finále. Doma se na tuhle soutěž těším ještě víc.

Bojuje se vám před vlastním publikem dobře?
Je to to nejlepší, co může být. Sice obrovský tlak, abyste nikoho nezklamali, ale zároveň si užívám, že v tu chvíli jsem miláčkem publika, že většina lidí je na mojí straně. Tohle mě nabíjí a proto mám Noc válečníků tak ráda.

Jakou máte letos v pyramidě konkurenci?
Holky ze zahraničí vlastně neznám a těžko si někoho studovat třeba na youtubu, jako to dělám před samostatnými duely. Tady to nemá cenu, protože nevíte, na koho narazíte. Jsou tam Němka, Polka, Bosňanka. Znám jen holky z Prahy a ze Slovenska. Ale bude to mít úroveň. Vůbec poprvé v Čechách se povedlo, že pyramidu zaštítí americká promotérská společnost Biggers Better, to je špička v oboru. Bude to mít grády, nemohu se dočkat!