Na osmou příčku klesli vinou dvou posledních porážek od papírově největších favoritů. S Dobřichovicemi a Českými  Budějovicemi na domácí palubovce vyhráli jediný set (0:3, 1:3).

„Nemáme ani bod, protože jsme hráli v důležitých momentech s poměrně značným množstvím chyb. Tak se jednoduše hrát nedá," uvedl trenér Kladna Milan Fortuník.

Oba víkendoví soupeři během letní přestávky citelně obměnili kádr, přesto na domácí stačili. „Budějovice mají několik mladých kluků, protože jsou zásobárnou extraligového Jihostroje a určitě byly jejich předností skokanské parametry. Zkrátka jsme je v některých chvílích nebyli schopni ubránit," přiznal kladenský kormidelník.

 Co se týče Dobřichovic, tak ty prochází obměnou kádru. Také zde dostávají příležitost mladí, docela  šikovní hráči. „K oběma zápasům ale musím říct, že jsme je v první řadě nezvládli my. Soupeři hráli dobře, ale my jsme  v určitých fázích setu vedli nadějně o čtyři pět bodů, ale ztratili jsme ho. To je naše chyba."

V utkání s Budějovicemi vyhrávalo Kladno ve čtvrtém setu o osm bodů a prohrálo! Už delší dobu je problémem domácích nevyrovnanost výkonů.

Jedna z fanynek také poznamenala, že Kladenští mají v týmu několik nadstandardních  vah. „To je pravda," se smíchem přiznal Fortuník, jemuž v týmu chybí nadějné mládí. „Pro starší kluky není jednoduché udržet se v kondici,"  konstatoval.