Prohráli 0:3 (–21, –24,–17), byť se jejich prořídlá sestava rozrostla o dva hráče – rekonvalescenty Böhma a Linze. Druhý jmenovaný požádal, zda můžeme vyřídit poděkování divákům, kterých se v pondělí v hale Centrum sešla téměř stovka.

„Ze začátku ale do utkání oba naskočili, abychom zátěž rozložili na víc hráčů,“ řekl asistent trenéra Kladna Zdeněk Šmejkal, jenž se mimochodem také ujal rozhodcovské píšťalky.

Jeho tým se viditelně rval víc s únavou než se soupeřem. Vždyť za posledních necelých pět dnů odehrál devatenáct setů, často proložených pobytem v posilovně. „Příprava je náročnější než loni,“ přiznal kapitán týmu Bořek Fokt.

Jeho slova potvrzoval pohled na jinak věčně se usmívajícího nahrávače Braňa Skladaného, jenž toho měl viditelně plné zuby. Také on byl rád, že se plánovaný čtvrtý set neodehrál.

Borce volleyball.cz Kladno teď čeká delší zápasová pauza. Do dresů se obléknou až příští pátek a sobotu, kdy je ve dvou utkáních čeká těžký soupeř. Jedou totiž do Polska, kde je volejbal všeobecně na vysoké úrovni a fanouškovsky vděčným sportem.

Hosty budou týmu zdejší nejvyšší soutěže ZAKSA Kedzierzyn–Koźle, za nějž hraje Čech Jakub Novotný a hlavně Kladeňákům moc dobře známý slovenský nahrávač Michal Masný, jenž z Kladna odešel do Opavy, odtud do Sosnowiece a nově do Kedzierzynu.

„Prý tam i na přípravné zápasy chodí plná hala, tedy tři tisíce diváků,“ nastínil trenér Jindřich Licek, co jeho tým 70 km severně od Ostravy čeká.