Všichni zájemci o aktivní pohyb v přírodě se sejdou na startu u rozdělovského kostela v 7.30 hodin, přičemž na ně budou čekat klasické disciplíny upravené dle možností „sportovců vysloužilců“. Absolvují 42 kilometrů v sedle svého kola, uplavou 330 metrů a půjdou 25 kilometrů. Mezi nutným vybavením zúčastněných tak logicky figuruje kolo, plavky a sportovní obuv.

„Na kole se jede z Kladna k rybníku Bucek. Po přeplavání Bucku podle hráze se odjíždí na kole do Družce. Zde je zajištěna možnost občerstvení a uschování kol,“ vysvětlují organizátor Miroslav Pešta s tím, že po převlečení se triatlonisté ze Družce vydají klidným pochodem krásným údolím Kačáku do Loděnice u Berouna. „Cestou je opět několik možností se občerstvit. Z Loděnice je zajištěn autobus, který nás asi v 18.30 hodin dopraví zpět ke kolům do Družce a následně do Kladna,“ dodává Peště z pořádajícího Clubu Petasites.

Na ty, kteří závod úspěšně absolvují, čeká diplom s čestným titulem Plechový muž. Zároveň budou moci před jménem užívat titul PLECH. Nejedná se o závod, jde o turistickou akci, takže trať absolvují všichni hromadně.