Loni diváci vytvořili nejvšestrannějším sportovcům nádhernou atmosféru a měli nezanedbatelný podíl na tom, že mítink se svoji mimořádnou úrovní zařadil spolu s legendárním rakouským Götzisem do nejužší špičky. O tom vypovídá i výkon vítězného Romana Šebrleho, jehož 8697 bodů nakonec bylo nejlepším součtem roku 2007!

Ani letos se Kladno nedočká Američana Bryana Claye, nepřijede ani Bělorus Andrej Kravčenko, jenž loni kladenský desetiboj pro zranění nedokončil – teď mu národní svaz doporučil věnovat se přípravě na OH v Pekingu.

Diváci ale ochuzeni nebudou. Organizátoři šestimilionového mítinku totiž připravili velice očekávanou odvetu za ósacký světový šampionát. Na mistra Romana Šebrleho si brousí zuby jamajský obr Maurice Smith!

Třetím, kdo by mohl pomýšlet na 6000 eur určených nejlepšímu bude Kazach Dmitrij Karpov (loni v Kladně druhý za 8553).

„Podle průměru dosažených výkonů by mělo být startovní pole ještě kvalitnější než loni. Bude tady víc závodníků, kteří překonali osm tisíc bodů. Jaké ale budou výsledky se říct nedá, záležet bude také na počasí,“ řekl technický ředitel mítinku Jiří Klesnil, jenž je zvědavý i na další české borce – loni čtvrtého Tomáše Dvořáka (8020), Josefa Karase (7922), čerstvého olympijského limitáře překážkáře Stanislava Sajdoka, jenž si po halovém sedmiboji vyzkouší i královskou disciplínu a koneckonců také na Kladeňáka Tomáše Nešveru (kladenský rekord je okolo 7400).


Na Kladně se původeně neměla objevit obhájkyně loňského primátu sedmibojařka Ukrajinka Ludmila Blonska, nakonec však na startu bude. „I tak by však měla soutěž velmi dobrou úroveň,“ mínil Klesnil. Z českých reprezentantek se na Sletišti mimo jiných představí Michaela Hejnová, Denisa Ščerbová a také kladenský talent Eliška Klučinová.


Vstupenky na Fortuna TNT Meeting budou v prodeji vždy hodinu před začátkem závodu. Dvoudenní bude stát 90 korun (jinou nebude možné zakoupit). Ve středu se zahajuje v 11 hodin, druhý den o hodinu dřív. Vyhlášení vítězů je plánováno na čtvrtečních 18.30 hodin.

Nutno připomenout, že po oba dny bude Sletiště pro veřejnost uzavřeno.