Takovou dominanci finálový závod závod dvojic snad nikdy nenašel. Slánské dvojce složené z domácího odchovance a Poláka, který za tým Královského města jezdí už roky, bylo jedno, jaké panuje ve Slaném dusno a vedro. Závodníci i jejich speciály byli dokonale připraveni. Na výborně připravené dráze porazili své protivníky ve všech šesti jízdách při bodování 4-3-2-0 pokaždé jasným poměrem 7:2, což v součtu znamenalo 42 bodů a jasné vítězství. Slánští navíc obájili prvenství z minulého roku v Kopřivnici.

Druhá příčka patřila patřila podle předpokladů nadané dvojce pražského Olympu Janu Kvěchovi s Petrem Chlupáčem. Pražský tým doplatil na úvodní porážku od domácího dua, a i když v dalším průběhu mítinku nenašli přemožitele, obsadili závodníci Centra sportu Ministerstva vnitra stříbrný stupínek.

Bronzový post patří KF PD Třebusice i přes nepříjemný pád Adama Bednáře v jízdě č.12, kdy tento nadějný jezdec byl transportován do slánské nemocnice. Čeká ho operace kotníku a bolí ho pořád celé tělo. Zbytek závodu tak absolvoval jeho kolega Daniel Klíma osamocen, přesto dokázal svým uměním zajistit medailové pozice.

O další příčky byl poměrně vyrovnaný boj, především tým SPT Profil Kopřivnice doplatil na technické potíže motocyklu Jana Macka a Polák Lars Skupieň zůstal prakticky na soupeře osamocen. Solidní výkon podal i plzeňský Matěj Frýza, který v Extralize družstev hostuje v AK Slaný.

AK Markéta Praha a AMK ZP Pardubice nasadily juniorské reprezentanty ČR, kteří sice bojovali a naznačili, že budoucnost tuzemské ploché dráhy má na čem stavět, ale na před pozice to zatím nebylo.

"Slušně zaplněné hlediště mělo možnost sledovat napínavý a zajímavý závod, ke kterému svým uměním přispěli jak samotní závodníci, tak i pořadatelé. Poděkování patří i starostovi města Slaný Martinovi Hrabánkovi, díky kterému slánský klub mohl tento mítink uspořádat," poděkoval předseda AK Slaný Antonín Vilde.

Příští závod se ve Slaném uskuteční 30. srpna a bude to třetí kolo sledované Extraligy družstev.