Že by se ale museli před ním sklonit tak hluboko, to opravdu nebylo nutné. Hosté vyhráli středočeské derby 23:3, přičemž první třetina vyzněla v jejich prospěch poměrem 12:1…

„Nebyl to debakl, byl to válec," smutně poznamenal jeden z nejzkušenějších hráčů Kladna Dušan Přívara.

Jeho tým bleskově odpověděl na vedoucí branku soupeře, pak už ale gólmani FBC tahali ze sítě jeden balonek za druhým.

Za deset minut tak učinil osmkrát, přičemž hosté nejspíš vytvořili rekord extraligy, když v prvním dějství skórovali za 71 vteřin čtyřikrát!

„Strašně špatně jsme bránili. Skoro každé naše střídání skončilo do desáté minuty gólem. Pak už byla znát rezignace. Každý z nás si musí srovnat v hlavě, zda byl na utkání připravený nebo chce soutěž jen dohrát s vědomím, že play-down nás nemine," zlobil se Přívara a dodal: „Je to o nátuře. Nerad prohrávám jakékoli utkání. Zejména ne takovýmto výsledkem. Každý si musí sáhnout do svědomí, zda na hřišti odevzdal všechno, co mohl," prohlásil sedmadvacetiletý útočník.

Opora Kladna pamatuje takové debakly i v minulosti. Podobný potkal loni Havířov v utkání se Střešovicemi.

„Třiadvacet gólů je pro nás smutná zpráva. Máme dost kluků, kteří nemají s extraligou větší zkušenosti a přestávají si věřit," mínil Přívara.

Nejdůležitější otázka zní, jak dostat mužstvo do pohody. „Každý si musí uvědomit, o co se hraje a jaké má na Kladně výborné podmínky. Je to jiné, než jsme si před sezonou představovali," přiznal s dvanácti góly nejlepší střelec FBC s vírou, že se přece jen všechno v dobré obrátí. V posledním kole je čeká zápas na Spartě. „Je potřeba si vyčistit hlavu, utkání zvládnout a soustředit se na play-down."

Kladno prožívalo před rokem euforii. Potom, co se s odřenýma ušima dostalo do play-off první ligy, projelo vyřazovacími boji jako nůž máslem, když vyhrálo všech devět utkání!

I loni se mužstvo rodilo velmi těžce. Tehdy ale působilo opravdu jako tým, což letos nejde tvrdit. Možná to je tím, že je dost obměněné.

„Hodně lidí říká, že jako tým nepůsobíme. Pořád ale věřím, že to zachráníme a sezona bude odrazovým můstkem do dalších," neztrácí Přívara víru.

Před sezonou prý probíral se spoluhráčem a hrajícím asistentem Miroslavem Hanzlíkem šance nováčka extraligy. Sám věřil, že uhrají jedenadvacet bodů. Jeho střízlivější a znalejší kolega věřil v pouhých šest. Právě tolik jich má FBC na kontě. „Jsem zklamaný, že se jeho prognóza potvrdila," přiznal Přívara.

Základem úspěchu je naplnit slogan, jenž hráči FBC nosí na dresech: Za Kladno se nehraje, za Kladno se bojuje! S tím by měli jít všichni hráči do zbytku sezony a nerezignovat při špatném vývoji utkání.