„Jeli jsme do Prahy na vyhlášení všichni tři pohromadě. Vůbec jsme netušili, že nikdo jiný pozvaný nebyl. Čekal jsem umístění tak do desátého místa, ale najednou tam byla jen hokejbalová generalita a my tři,“ divil se nový český hokejbalový král Michal Trčka. Vsetínský odchovanec hraje za KEB už tři roky a měl prý už lepší sezony. „Jenže letos se nám povedlo play–off a to i mně osobně. Od toho se všechno odvíjí,“ myslí si.

I tak ale na smolnou porážku ve finále od Habešovny jen tak nezapomene. „Už to přebolelo, i když v hlavě to mám. Aspoň je před námi výzva do další sezony,“ plánuje před novým ročníkem, v němž bude útočit nejen na český titul, ale i na post v reprezentačním kádru. Ten čeká domácí mistrovství světa v Plzni. „To by byl asi vrchol kariéry, dostat se na šampionát, který se navíc koná doma. Určitě pro účast udělám maximum,“ slibuje excelentní střelec, nejlepší kanonýr play–off s osmi brankami.

Ten nakonec anketu vyhrál těsně před rakovnickým Milanem Sýkorou, jenž hrával za KEB také, ale nyní bojuje za Habešovnu Gladiators a vyhrál kanadské bodování letošního play–off (12 bodů ve 12 zápasech). Třetí Tomáš Rejthar v nadstavbové části zaznamenal pět gólů, působil jako opravdový vůdce a je nejlepším z obránců.