Potřetí v řadě bude kladenský klub bojovat ve finále extraligy, podruhé to bude KEB. Loni však neuspěl, když v pátém, rozhodujícím mači s habešovnou podlehl na nájezdy. Michal Trčka tehdy plakal, ale v sobotu odpoledne zářil.

Když minutu a dvě vteřiny před koncem dostal přesný pas od Topolánka, neměl soucit s trápícím se plzeňským gólmanem Šulanem a přesnou ranou rozhodl. "Už jsme spíš počítali s prodloužením, ale zase ukázalo, že vše je o jedné chybě. Naštěstí ji udělali domácí," ulevil si Trčka, jehož tým se ocitl po dvou domácích výhrách v trochu složité situaci.

V Plznihrál dobře už v pátek, nakonec ale na nájezdy prohrál.A v sobotu se domácí Plzeň dostala čtyřikrát do vedení. "Určitě to ukazuje velkou morálku našeho mužstva. Žádný z těch gólů nás nepoložil apokaždé jsme se vrátilido zápasu. Tým šlape, všichni si pomáhají, to je paráda," rozplýval se.

V plzeňské hale byl chvílemi nesnesitelný vzduch, na což si už ve čtvrtfinále stěžovala Habešovna. A Trčka vše potvrdil. "Kyslík zde dochází opravdu rychle. A vypadalo to, že za údajnými problémy brankáře Plzňě Šulana stálo možná toto, protože po utkání byl stočený do klubíčka a při podávání rukou byl úplně zelený. Náš Jarda procházka mi potvrdil, že pro gólmany je to opravdu hrozné," dodal Trčka.

Zamyslel se i nad finálovým protivníkem Kladna - Hradcem Králové, jež senzačně vyřadil Most. "No, já to trochu čekal. Most na jaře tak dobře nehrál, my to poznali v posledním kole, kdy jsme tam snadno vyhráli. U Hradce je to tak, že asi měli tradiční psychický blok ve čtvrtfinále, pak ale postoupili a teď jsou v pohodě. Nicméně začínáme doma a pokusíme se vyhrát obě střetnutí," dodal Michal Trčka.