SLOUPEK OTY ČERNÉHO: Koukal má právo jít první

Žijeme olympiádou – ta už začne za týden, jenže ten samý den začne i nový ročník Gambrinus – první fotbalová liga.

Tam i tam má náš kraj své zástupce. Ti olympijští jsou třeba – Ondřej Synek z Brandýsa nad Labem, atletky Eliška Klučinová či Věra Cechlová Pospíšilová, Petr Koukal z Hořovic. Ten hraje badminton a ponese dokonce českou vlajku při zahájení. Naváže tak na dalšího Středočecha, Jaromíra Jágra.

Možná jsou v nominaci ještě další „naši", ale tenhle vzorek je docela zajímavý. Synek bude bojovat o zlato na skifu, Klučinová sbírat zkušenosti v sedmiboji a Věra Cechlová se pokusí získat medaili. Už k ní mělo jednou blízko – v Aténách byla čtvrtá a strašně ji to mrzelo. Povídali jsme si tehdy u kávy a ona mi o svém kladenském angažmá vyprávěla. Studovala zde sportovní, atletické gymnázium. Tak jim držme palce, stejně jako všem ostatním.

Fotbal – v první lize hraje Mladá Boleslav a Příbram. Boleslav netají pohárové ambice, ráda by pronikla do základní skupiny Evropské ligy. Příbram chce pokračovat v nastoleném, útočném stylu hry. Oba kluby mají jeden společný problém – chodí na ně méně lidí, než by mělo. Věřme, že se to zlepší.

Pozor – jestli si myslíte, že jsem zapomněl na Petra Koukala a jeho účast na OH, tak ne.

Nechal jsem si ho jako tečku – jeho životní a sportovní příběh je tak silný, že si zaslouží víc než jednu větu. On totiž už svou největší bitvu vyhrál – uzdravil se ze zlé nemoci a v Londýně to určitě oslaví. I když by to na medaili nevyšlo, stejně je vítěz. I proto má tu čest být první z výpravy na slavnostním zahájení.

                                                                  Otakar Černý st.