Kapitán Adam Zajíček tak jednoznačný průběh nečekal. „Měl jsem obavy, s jakou taktikou Ostrava přijede, a jsem rád, že jsme jim nedovolili hrát to, co plánovali," uvedl s tím, že se jim většinou dařilo eliminovat nejlepší hráče soupeře.

Jeho tým kráčel zápasem suverénně, místy to bylo s lehkým nádechem exhibice. „Chtěli jsme udělat něco pro diváky, protože jich ve čtvrtek přišlo hodně, což oceňuji," řekl Zajíček.

Pokud jeho tým vůbec polevil, okamžitě se vrátil k své hře. „To by jinak zavánělo průšvihem. Ostrava se mohla s mladými kluky pobláznit a nemuselo by to s námi dopadnout dobře," dodal.

Kouč hostů Zdeněk Šmejkal mínil, že zápas zásadně ovlivnilo nastavení v hlavách jeho svěřenců. „Přijeli prohrát a také prohráli. Nebyli nastavení tak, že by chtěli uspět. To si mladí kluci nesmí dovolit," řekl a podotkl, že umí hrát mnohem lepší volejbal.

„Bohužel jsme ani chvíli nevěřili, že bychom mohli uhrát lepší výsledek," konstatoval a dodal, že v hale, kde prožil coby kouč Kladna pěkné chvíle, nehráli důstojný volejbal.

V domácím dresu si poprvé v extralize zahrál sedmnáctiletý Adam Kozak, odchovanec Ostravy, jenž přišel do Kladna z týmu Beskyd, který sídlí ve Frýdku-Místku.

V utkání udělal jeden bod a po jeho servisu proměnili vítězové setbol. „Když se hraje proti mateřskému klubu, tak se vždycky chce dokázat něco víc," přiznal mladý smečař a pochvaloval si, jak ho spoluhráči přijali. „Vybral jsem si dobře a jsem rád, že si zdokonalím také angličtinu. Zatím to s ní nevypadá dobře," uzavřel se smíchem.

Domácí nastoupili do duelu ve speciální edici dresů. Jako hold práci středočeských hasičů, které nedávno měli možnost navštívit.

Kladenští Soptíci si zahrávali s hasičskou přízní od prvního míče. Při servisu kápa Zajíčka totiž přiložili pod kotel, až saze lítaly. Skóre rychle nabralo podobu tenisového kanára a tím byl víceméně první set rozhodnutý.

V druhé sadě se Slezané mírně zlepšili a zpočátku i vedli, přesto domácí nepřipustili dramatičtější vývoj. Také úvod třetí části byl vyrovnaný, poslední set ale skončil dalším debaklem hostů.

Kladno – Ostrava 3:0.
Sety: 14, 17, 11. Čas: 67 minut. Diváci: 400.
Kladno: van Haarlem (2), Hietanen (9), Hýský (8), Křesťan (8), Zajíček (9), Trojan (4), libero Sparidans. Střídali: Dillien (2), Syrůček (4) Kozak (1).