Za stavu 1:1 totiž odvraceli  setbol Pražanů, aby utkání nakonec vyhráli po další dramatické koncovce   3:1.

Smečař Tomáš Hýský tušil, že je po svátcích nečeká snadné utkání. "Věděli jsme, že do nás bude Praha doma bušit servisem.  Na co sáhli, to se jim povedlo. Oproti nám byli odvážnější," uvedl s tím, že se snažili hrát trpělivě, nasekali však plno nevynucených chyb.

Hrůzostrašný byl začátek druhého setu. Pamatuje někdo, že by Kladno kdy prohrávalo 1:8?

Na podání je v té době dusil Pavelka. Hosté se však dotáhli na tři body, víc ale nedokázali.

Na Lužiny bez kapitána Zajíčka

V třetím setu šli Kladenští do koncovky s náskokem, tří bodů. Avšak, jak už bylo zmíněno, měla ČZU setbol. "Dostal jsem od Šulce tři esa. Jde to na mé triko," přiznal Hýský.

Také poslední set byl vyrovnaný. Kladno proměnilo druhý mečbol - právě jinak výborně hrající Šulc servíroval do sítě.

Nejúdernějším hráčem Kladna byl univerzál Marcel Gromadowski, jenž skóroval dvacetkrát.

Hýský  jedenáctkrát. Na tak nízké číslo není v letošní pro něj parádní sezoně zvyklý. "Slibuji, že se zlepším," usmál se s tím, že po dlouhém volnu neměl svůj den.

Pouze z tribuny sledoval utkání kapitán Adam Zajíček, jenž bere antibiotika. "Říkal, že v pondělí už bude na tréninku," uzavřel Tomáš Hýský, jehož tým jede v sobotu do Karlových Varů, která vyhrály v Liberci 3:2.

ČZU Praha - Kladno 1:3.
Sety: -20, 19, -24, -23. Čas: 113 minut. Diváci: 512.
Kladno: West (4), Trojan (4), Hýský (11), Šulista (9), Gromadowski (20), Sobotka (5), libero Moník. Střídali: Blažek (2), Kozak.

Havířov (ve světlém) nečekaně porazil Kladno 2:1.