"Dal jsem do toho maximum. S výsledkem jsem spokojený, ale s umístěním ne," přiznal člen Triatlonu Slaný, jenž toužil naplnit svůj sportovní sen, vybojovat účast na mistrovství světa Ironman na Havaji. Z dánské metropole se za ideálních povětrnostních podmínek na legendární podnik kvalifikovali druhý a třetí v pořadí, přičemž vítěz si zajistil start s předstihem.

Tomášovi se nejlepší začali vzdalovat už v úvodní plavecké disciplíně (3,8 km). "Nedokázal jsem se udržet čelní skupinky. Bohužel se projevilo manko, které jsem během covidové pauzy nabral," řekl s tím, že špička měla letos natrénovány mnohem větší objemy. "Byl by zázrak, kdybych s nimi vydržel," podotkla česká jednička dlouhých triatlonových tratí.

Vyprodaná Budvar aréna v Českých Budějovicích. Ilustrační foto
Glosa Rudolfa Muziky: Hokejoví zoufalci na jihu

Do cyklistické části (180 km) vyrazil s nepříjemnou šestiminutovou ztrátou. Jel svižně, avšak začátek jeho vytáhlé postavě nesvědčil. Prvních patnáct kilometrů totiž vedlo městem, kde byla trať hodně technická. Vyloženému tempaři proto začátek neseděl. Přesto byl s výkonem spokojený.

Do závěrečného maratonu nastupoval jedenatřicetiletý triatlonista až z dvaadvacátého místa. Díky svému nejlepšímu běhu v ironmanu (2:40:50) se propracoval na konečné desáté místo. "Jsem rád, že jsem nakonec dokázal vyždímat maximum možného," konstatoval.

V polovině září pojede Řenč do nizozemského Almere, kde v minulosti už startoval, takže znalost tratí by mohla být jistou výhodou při mistrovství světa organizace ITU.

Tomáš Řenč s přítelkyní po závodě v Kodani.Tomáš Řenč s přítelkyní po závodě v Kodani.Zdroj: archiv T. Řenče

Sokol Hostouň B 2020. Nahoře zleva Bureš, Hlaváček, Katolický, Dědeček a Fábry, uprostřed trenér Supáček, Krejsa, Prošek, Viduna, vedoucí týmu Kukelka, Motlík, Hlava, Balej, as. trenéra Študent st. a dole kapitán Hofman, Kratochvíl, Ondrejička, Študent ml
Hostouňská rychlopalná pistole svištěla, Klobuky zváží pokračování v soutěži