Cílovou pásku protrhl v čase 8:14:39 hod. Druhého v cíli, Petra Vabrouška, několikanásobného účastníka legendárního ironmanu na Havaji, porazil téměř o hodinu.

"Ještě na kole se mě držel, při maratonu mu však došly ve velkém vedru síly," uvedl třicetiletý Řenč a přiznal, že závod bral spíš jako test materiálu - nového kola a cyklistických bot.

"Jelo se mi příjemně a kupodivu jsem neměl žádné bolesti z nového posedu. Až si na kolo víc zvyknu, bude můj výkon ještě lepší," podotkl s tím, že první ironman sezony je vždy náročný.

Druhým borcem Triatlonu Slaný na startu byl David Rosenkranz. Při svém třetím působení na ironmanských tratích chtěl být v cíli dřív než za deset hodin. Bohužel se mu to nepovedlo, stejně jako borcům od nichž se to očekávalo. Jeho organismus se složitě vypořádával s teplotním šokem. Závod nakonec zvládl v čase 11:12:31 hodin.

"Na 110. kilometru kola jsem musel zvolnit, abych měl energii na nejtěžší maraton," prozradil s tím, že ani ten neprobíhal podle představ, protože jeho organismus špatně reagoval na občerstvení.

Až posledních dvanáct kilometrů bylo v pohodě.

"Je to paradoxní a myslím, že už se mi to nikdy nestane," usmíval se borec, který dostal od trenéra Tomáše Řenče týden volna, aby se už teď ve středu začal připravovat na Slovakman, který jeho kouč předloni ovládl. Na startu budou oba.

MČR v dlouhém triatlonu Moraviaman v Otrokovicích. Tomáš Řenč, vítěz
Triatlonista Řenč atakoval osobní rekord, proti byly běžecké podmínky