Jen plavání nemůže trénovat, což závodníci v některých jiných zemích mohou. „To je nejhorší. Neplaval jsem už skoro půl roku,“ posteskla si česká jednička na nejdelších ironmanských tratích (3,8 km plavání, 180 km kolo, běžecký maraton) a podotkla, že úvodní plavecká disciplína je pro konečný výsledek nejméně důležitá. „Tam se tolik ztratit nedá,“ konstatoval jednatřicetiletý člen a zakladatel klubu Triatlon Slaný.

Mistr republiky z posledních dvou sezon na druhou stranu kvitoval, že mu zbývá víc času na kolo a běh.

Od začátku roku naběhal přes 1200 kilometrů a na kole už má našlapáno víc než 4000 km! „Převážně domav teple na trenažeru,“ přiznal s tím, že v době, kdy nelze soutěžit naživo, vyhledává alespoň virtuální měření sil.

Zúčastnil se i trenažérového cyklistického mistrovství republiky, kde mezi osmi sty soupeři skončil okolo první třicítky. „Dokonce jsem porazil o dvě minuty i Martinu Sáblíkovou,“ pochlubil se skalpem slavné české reprezentantky v rychlobruslení a cyklistice.

Byť jeho prvním sportovním klubem bylo v mládí hokejové Kladno, na bruslích by se s ní raději do křížku nepustil.

Řenč doufá, že se covidová opatření brzy rozvolní a pořadatelé bude moci uspořádat kontaktní závody. Ještě předtím se zúčastní virtuálního duatlonu Krušnoman, který může absolvovat během května na jakékoli trati. Poloviční ironman v Račicích by už mohl být v kontaktu s přímou konkurencí. Před rokem zde prohrál s Lukášem Kočařem. „Na půlce je lepší,“ uznal absolvent fakulty tělesné výchovy a sportu.

S konkurencí – i světovou, drží díky trenérovi kontakt alespoň na dálku, tudíž ví, jak na tom v porovnání se soupeři přibližně je.

Vrcholem ironmanské sezony by měly být pro Řenče dva šampionáty. V německém Rothu to bude v půlce července mistrovství Evropy a v nizozemském Almere světový šampionát.

V plánu má i závod světové série ironmanu ve švédském Kalmaru, který pořádá společnost Ironman, jež má pod palcem i nejslavnější triatlonový podnik světa, ironman na Havaji.

„Očekávám, že při malém počtu závodů bude všude silná konkurence,“ uvedl český rekordman (7:54:05 hod.), jenž je zároveň trenérem zmíněného slánského klubu. Se svými svěřenci se ale ve složité době dlouho neviděl.

close Tomáš Řenč už od začátku roku našlapal 4000 kilometrů. Většinu doma v pokoji na trenažéru. info Zdroj: archiv Tomáše Řenče zoom_in Tomáš Řenč už od začátku roku našlapal 4000 kilometrů. Většinu doma v pokoji na trenažéru.