„Mám radost, je to skvělý výsledek,“  usmívala se česká obojživelníci poté, co si vyrovnala kariérní maximum. Litovala pouze zhoršeného počasí. „Je to škoda, protože ráno při prohlídce trati bylo jasno, ale pak začalo hodně sněžit. Kousek před mojí jízdou se musel přerušit závod, protože spadla Lindsey – doufám, že bude v pohodě,“ říkala ledecká po závodě s tím, že v pauze na trať napadlo dost čerstvého sněhu. „To byla trochu smůla… Celkově ale z toho mám dobrý pocit, je to pro mě další velká zkušenost. Jsem ráda, že se mi to takhle povedlo, je to úžasný výsledek. Jsem na sebe i celý svůj tým pyšná a těším se na další závod,“ doplnila.

Na trati prožila několik perných chvilek. Snažila se jet naučenou stopu, ale v hlubším sněhu to bylo složité. „Myslím, že jsem to i tak zvládla dobře, ale určitě mám ještě na čem zapracovat, k dokonalosti mi pořád chybí pořádný kus. Musím makat, ale mám za sebou další rychlou jízdu - a to se počítá!“

Teď už myslí na sobotní sjezd, nepodcení nic, i když už trať zná. Bude se připravovat i u videa, osvěží si s trenéry trať, aby mohla zajet to, co si naplánovali. „Každou jízdou je člověk lepší, brány zůstávají stejné a já jsem každou zkušeností, jako byla tahle, jistější,“ dodala STR.

Prolomí česká lyžařská star v sobotu brány desítky?