Jeho podstatná část se uskuteční od pátku do soboty ve sportovní hale Bios Kladno u zimního stadionu.
Kromě prvoligového domácího týmu LEDko Kladno přijedou i německý Volley Dresden, rakouský Volleyball club Amstetten a české extraligové družstvo Aero Odolena Voda.

Klání se bude hrát v pátek ve dvou halách. V biosce se střetne Kladno s Drážďany (19.00) a v Odoleně Vodě domácí s Amstettenem.
Jak řekl trenér Kladna Milan Fortuník (foto), bude utkání pro diváky v ´Odolce´ dvojnásob zajímavé, poněvadž trenér Rakušanů Martin Kop v jejich městě bydlí. Také jim pomohla ušetřit zajímavou částku, protože rakouský celek ubytovala na vlastní náklady.

„Klobouk dolů, jak se zachovali," ocenil Fortuník přístup extraligového celku, o jehož pozvání na turnaj nebylo pochyb. „O nikom jiném ze středočeských celků jsme ani neuvažovali. Máme spolu výborné vztahy a jsme spolu historicky provázaní," řekl Fortuník, jenž v klubu z Prahy-východ působil.

V sobotu se bude hrát jen v Kladně, a to od devíti hodin. Nejprve si zahrají Drážďany s Amstettenem, poté Kladno s Odolenou Vodou (cca 12.00), po nich nastoupí Drážďany s Odolenou Vodou (15.00) a turnaj zakončí souboj Kladna s Amstettenem (18.00).

Celek Drážďan byl pozvaný na úkor švýcarského celku, jenž je složený z reprezentantů několika zemí, kteří si plní svoje povinnosti v národních výběrech. Proto nebyl schopný dát dohromady dobrou sestavu, která byla podmínkou.

„Když už turnaj pořádáme, chceme, aby na něm hrála silná družstva a diváci viděli kvalitní volejbal," vysvětili kladenský kormidelník proč nakonec Švýcary odmítli.

Jeho tým bude outsiderem turnaje. Zápasy ale ukáží, jaké ambice si může v nové sezoně činit. Bude totiž hrát v zásadně pozměněné sestavě, v níž zůstali jen blokaři a libera. „Potěšitelné je, že v kádru bude víc našich odchovanců, jako například bratři Jakovcové," prozradil Fortuník.

Kladno by mělo mít ve svých řadách i zahraničního borce. Na turnaji bude hrát Francouz tmavé pleti Vitali Tupou. To by byla velké úderná síla.

Sloveso byla je na místě, poněvadž kladenský klub musí sehnat peníze na transfer kartu a do té doby nesmí hráč, který prošel Odolenou Vodou a ČZU Praha, nastoupit v mistrovské soutěži.

Uhrazení všech poplatků by klub vyšlo skoro na čtvrtinu rozpočtu! Jelikož je Česká republika na světovém žebříčku hodně vysoko, odpovídá jejímu postavení i cena transfer karty. Nic nepomohl argument, že hrají amatérskou druhou nejvyšší soutěž.

Příští víkend nastoupí Kladno v Českém poháru v Domažlicích a následující ho čeká těžký začátek první ligy. Přivítá loni extraligové Staré Město a rezervu Brna. Čeká ho tak start ostrý jako břitva.