Účast si zajistilo devět týmů a hned dva z nich jsou kladenské. Habešovna zde startuje coby úřadující republikový šampion a KEB Kladno jako vítěz Českého poháru. Třetím do české party je pořádající OEZ Letohrad a čtvrtým Škoda Plzeň jako vítěz ČP 2006, jenž si prohodil loni účast s Opavou.
Plzeň a Letohrad svedl los do skupiny A, kde je čeká úřadující slovenský mistr LG TPS Doprastav Bratislava.

KEB Kladno čeká vicemistr slovenské extraligy Izoglobal Martin a tradiční švýcarský zástupce na evropských pohárech a mistr Švýcarska Oberwill Rebels.

Obhájce vítězství v EC a v posledních dvou sezonách nejúspěšnější český klub Habešovna Gladiators narazí na třetí celek slovenské extraligy RbK Hockey Ružinov a čtvrtý tým Švýcarska SHC Belpa 1107.

KEB odjede na východ Čech s pořádně naplněným autobusem. Trenér Drahomír Kadlec totiž bude zkoušet všechny hráče širšího kádru. „Není tajemstvím, že pohár bereme hlavně jako přípravný turnaj, náš jediný. Dáme dohromady kolem třicítky borců a každý dostane šanci,“ hlásí manažer KEB Lukáš Kubica.

Podle něj by se mohly představit i posily – navrátilec z Jihlavy Vlastimil Strnad a bratr Daniela Hnízdila Michal, jenž hostuje v Kladně právě z Letohradu. „Máme jedinou potíž, těžko se dají rozeznat. Jsou snad úplně stejní,“ usmívá se Kubica.

Habešovna také poveze posily. Kromě talentovaného Martina Whittmayera z Nového Strašecí, na jehož příchodu se vedení nakonec dohodlo, ještě třetího Jihlaváka v letošním létě. Po Smutném a Zeleném ještě Petra Tůmu. „Důvod je prostý, skončil nám z pracovních důvodů Sikora. Každopádně bychom trofej rádi obhájili, ale to bude těžké. Potěší mě, když budeme na bedně,“ zůstal skromný trenér Jiří Tyburec.