Byť hosté prohráli druhý set, věřil kapitán Adam Zajíček, že sei o tříbodovou výhru nenechají připravit. "Cítil jsem, že tým věří, že utkání zvládneme," uvedl.

Na palubovce předposledního celku extraligové tabulky začali hosté suverénně, bleskově vedli 7:0 a sadu  přehledem dovedli do vítězného konce.

V druhé se ale jejich příznivci nestačili divit.. Kladenští místo aby pokračovali v dobré hře, polevili a prohrávali už 8:20! Až v závěru výrazně zmírnili hrozící fiasko.

"Klasika. Po hladce vyhraném setu jsme asi mysleli, že i druhý nám dají zadarmo. Nabídli jsme jim pomocnou ruku a oni toho využili," řekl Zajíček.

Třetí sada byla naopak benáteckou blamáží a soupeř tak dokráčel k nejvyšší výhře v sezoně.

Nejzajímavější byl poslední set, ve kterém si Kladno udržovalo mírný náskok, jejž na konci zvýraznilo.

Trenéři před utkáním avizovali, že budou do týmu zapracovávat nové hráče. Zhruba stejný díl tak odehráli smečaři Tomáš Hýský, Victor Bouza a Petr Šulista, půlku utkání absolvovali univerzálové Marcel Gromadowski  a David Konečný.

Benátky n. J. - Kladno 1:3.
Sety: -14, 20, -10, -18. Čas: 101 minut.
Kladno: West (2), Zajíček (10), Hýský 12), Šulista (13), Gromadowski (3), Sobotka (4), libero Moník.  Střídali:  Bouza (8), Konečný (17), Fortuník (1).