Aero prošlo turnajem zcela suverénním způsobem. O jediný set připravili tým z pomezí Mělnicka a Prahy-východ domácí volejbalisté. Utkání s Kladnem, pražskými Lvy i Ústím nad Labem zvládli svěřenci trenéra Jiřího Šillera bez ztráty kytičky, tedy 3:0. V táboře vítězů si tak nepřejí nic jiného, než aby forma vydržela i do blížícího se extraligového startu.

Orli z Kladna po úvodním nezdaru s Odolkou, zdolali pražské Lvy 2:1, stejným poměrem prohráli s Benátkami a nakonec i přemohli Ústí.

„Bylo to jako na horské dráze, jako vždy v přípravě,“ uvedl druhý kouč Kladna Petr Klár s tím, že na výsledky netlačili. Podstatný byl kontakt s balonem a zkoušení hráčů.

Například na liberu si v sobotu před zraky kladenského reprezentanta Moníka zahrál junior Bartoň. „Byl s námi poprvé a rád bych ho pochválil,“ řekl Klár a prozradil, že momentálně nejlepší formu má univerzál Okošanović.

Kladno prostřídalo jedenáct hráčů. Pochopitelně scházeli reprezentanti Zajíček, Sobotka a zmíněný Moník, kteří v úterý odlétají na evropský šampionát. Mimochodem, Orli mají v národním týmu nejširší zastoupení ze všech klubů!

Teď v týdnu přiletí do Kladna francouzský tým z Nancy, jenž si s Orly dvakrát zatrénuje a od pátku do soboty bude účastníkem turnaje O pohár města Kladna. Dalšími celky budou Příbram a Karlovarsko. Hrát bude každý s každým.

Přijďte se podívat na výborný volejbal.

Pořadí turnaje v Benátkách

1.VK Odolená Voda

2. VK Benátky nad Jizerou

3. Kladno volejbal CZ

4. VK Lvi Praha B

5. SK volejbal Ústí n. L.