„Za daných možností, jak se závod vyvíjel a kdo skončil přede mnou, jsem spokojený,“ uvedl Hošek, jenž ve dvou silně obsazených rozjížďkách skončil první a druhý, zatímco v relativně slabší až pátý (po ráně od Sýkory). Do finále tak šel z druhé řady. Brzy po startu ale došlo ke střetu Keřky se Stubbem a bugina německého jezdce se najednou ocitla nad Hoškovou hlavou.


„Naštěstí dopadla tak, že mi jenom poškodila kapotu u kola,“ popsal nebezpečný okamžik Hošek. Do opakovaného startu už nenastoupil vyloučený Keřka, tím se před pětinásobným mistrem republiky otevřel prostor, který využil k pohodlnému zisku čtvrté příčky.

„Strašně se prášilo a chvílemi jsem hledal trať, proto jsem trojici přede mnou nechal trošku odjet a zaměřil se na čtvrté místo. Na víc ani nebylo,“ přiznal Hošek, jenž se v průběžném pořadí dotáhl na rozdíl jednoho bodu za třetího Bartoše, který vinou technických problémů v Maďarsku nebodoval.

Pátou pozici si z Nyiradu odvezl Jaromír Štětina, jenž si udržel deváté místo. „Je to super, bylo to hodně nabité a vyrovnané. Předjíždět se moc nedalo, protože špička je hodně rychlá,“ pochvaloval si borec, jenž tak dosáhl svého třetího nejlepšího umístění v sezoně.

Z rozjížděk se dostal do třetí řady finálového roštu, ještě před startem si ale prožil nervák. „Opět začala zlobit elektronika, můj výkon to ale neovlivnilo,“ řekl Štětina, jenž si ale jinak závod pochvaloval. „Po dlouhé době to bylo pro mě celkem pohodové.“

Ve zbývajících třech podnicích – nejbližší je o víkendu v Přerově, se pokusí protáhnout na osmé místo, které českým jezdcům zaručuje statut reprezentanta.

Nyirad, 8. závod ME: 1. Stubbe (SRN), 2. Turek, 3. Engel (SRN), 4. Hošek, 5. Štětina. Startovalo 22 jezdců.
Po 8 závodech: 1. Turek 124 bodů, 2. Stubbe 118, 3. Bartoš 90, 4. Hošek 89, 5. Keřka 77, 6. van Rosmalen (Nizozemsko) 66, 7. Švábenský 59. 8. Engel 57, 9. Štětina 57, 10. Hinnenkamp 51 (SRN).