Závod na trati v okolí atletického stadionu Mirka Tučka se uskuteční opět jako Velká cena města Kolína. „Budeme mít plnoletost, pojede se u nás již poosmnácté," prozradil za organizátory z Z&S Apache Team ředitel závodu Jan Slavíček s tím, že kromě obou elitních kategorií se představí i junioři a v národních závodech také žáci a kadeti.

Jezdci se budou muset vypořádat se změnami na trati. „Některé úseky se pojedou obráceně, některé jsme přidali. Bude to trošičku těžší. Nově máme dva krátké výjezdy, které napomohou k dělení skupiny. Na rychlé trati by ale měly zase rozhodovat úseky, kde budou jezdci chybovat. Každá časová ztráta se pak už těžko dojíždí,“ poznamenal Slavíček. A ještě upozornil na jednu novinku. „Díky rekonstrukci bude širší rovinka u Labe.“

Předposlední díl seriálu může hodně napovědět o vyhlídkách v celkovém pořadí Toi-Toi Cupu. Mezi muži je na tom nejlépe Adam Ťoupalík z Elkov Kasper, který vede o pět bodů před Šimonem Vaníčkem (ČEZ cyklo team Tábor) a Jakubem Římanem (Auto Škoda Mladá Boleslav). Ten je zpět o dalších šest bodů. Mnohem jasnější je situace mezi ženami. Kristýna Zemanová (Brilon Racing team MB) má před svou oddílovou kolegyní Barborou Jeřábkovou náskok 46 bodů.

Domácí závodníci budou mít zastoupení prakticky ve všech kategoriích. Největší naděje na pódiové umístění budou mít junioři František Hojka a Daniel Rubeš. V hlavním závodě pak mladíci Patrik Černý a Robert Hula.

Fanoušci se mohou těšit i na mezinárodní konkurenci, protože závod je zařazen do kategorie UCI C2. Tradičně opět nebude chybět bohatá tombola pro diváky, kteří si zakoupí vstupenky. Na kolínské trati se představí závodníci všech věkových kategorií. Úvodní závod žákyň startuje už v 9:10 hodin. Vrcholem bude hlavní závod mužů ve 14:30.