Oba aktéři semifinále nemohli nasadit velké hvězdy. Brankář půjčený Notorům z extraligového Alpiqu Jan Jirotka odcestoval s reprezentací na MS do Kanady, na stejné místo pak zamířil veterán David Tyburec pomáhající Dynamu. Rozdělovští navíc dlouhodobě postrádají Romana (zranění) a také beka Seidla (dovolená).

To se ukázalo jako velký handicap, protože soupeři naopak zahrály výborně posily z extraligy Petr Ogurčák s Martinem Nedvědem. A nejen výborně hráli, oni i koučovali. „Byl jsem tak vykřičený, jak jsem každému říkal, kde má stát, že jsem nemohl ani mluvit. Ale kluci všechno dodržovali úžasně," rozplýval se Ogurčák.

Oggy a Méďa, jak se útočníkům Alpiqu přezdívá, dávali i góly. Hlavně v odvetě, kdy se podíleli na čtyřech z pěti zásahů.

Naopak v prvním duelu zářil nejvíc autor dvou gólů Martin Karas. Ten vstřelil i vítěznou druhou trefu, po níž sice rychle korigoval Karpíšek, ale další trefu už Dynamo dobývalo marně a v závěrečných devíti minutách ho položily tři branky – dvě z přesilovky.

Odveta byla ještě jasnější. Notorům dorazila třetí formace, rychle šli do vedení a ve druhé části během pěti minut odskočili na 4:0. Rozdělov sice snížil, ale spíš rezignoval, byť třeba bývalý reprezentant a mistr světa Dan Jůn bojoval do poslední sirény. „Notoři sérii opravdu odmakali. Povedly se nám přesilovky, naopak soupeř ty svoje, i když je má neskutečné, nedal. To asi rozhodlo," mínil Petr Ogurčák.

Ten už do finálové série nezasáhne, odjíždí na dovolenou do Itálie, původně se totiž play-off už dávno hrát nemělo. A na dovolenou míří také Martin Nedvěd, byť ten by mohl Notorům v neděli už pomoci. Třebíz by však byla vysokým favoritem i v případě startu dvou posil z Kladna.

Hrát se bude v sobotu od 17 hodin, nedělní termín se teprve domlouvá.

Další snímky v povedené Bennyho galerii na Facebooku najdete ZDE