„Nenašli jsme lepší podmíky, v Kladně jsou ideální. Kilometr dlouhá trať nemá převýšení a je z větší části ve stínu. Má také dobré zázemí a je dostupná z Prahy,“ prozradil, proč opět padla volba na Kladno, ředitel závodu a šéf české větve SCMT Jaroslav Rosa.


Na Sletiště se opět sjede velká mezinárodní konkurence, kterou bude tvořit okolo 60 borců ze sedmi zemí Evropy (Srbsko, Itálie, Polsko, SRN, Rakousko, Slovensko a ČR). Stejně jako loni nebude na 24 chybět Jaroslav Bohdal z Maratonského klubu Kladno. „Chystám se běžet. Myslím, že mám dobrou formu, ale je to nevyzpytatelná disciplína, při níž se může cokoli přihodit. Chtěl bych se alespoň o kilometr zlepšit,“ prohlásil 31letý specialista na klasické maratony, jenž loni v Kladně zvládl 163,58 km. „Při ultrabězích je víc než jindy důležitý opatrný začátek. Další věc je nebát se svalové bolesti a překonat pocit, že vás nohy nechtějí nést,“ dodal Bohdal.


Diváci budou mít o dění na trati dokonalý přehled, jejž jim bude průběžně přinášet velká tabule se stávajícími výkony. Konečný výsledek pak bude změřen na základě praporku s číslem, který každý závodník okamžitě po výstřelu končícím časový limit zapíchne do země v místě, kde se právě nachází. Trať povede také po in–line dráze, která tudíž bude pro vyznavače kolečkových bruslí uzavřena.


„Chceme se jim tímto omluvit,“ řekl mediální zástupce závodů Karel Bláha, jenž se zároveň ujme mikrofonu. Vedle četných informací přiblíží divákům i několik zajímavých hostů. Závod bude zároveň MČR žen na 24 hodin.


Loňské výsledky z Kladna
48 hodin: 1. Petr Solnička (Team Herbalife) 313,6 km – 1. Martina Hausmann (Wurzburg) 297,72 km.
24 hodin: 1. Jiří Hofman (Č.A.U) 220,36 km – 1. Michaela Dimitriadu (Č.A.U) 216,06 km.

 

Sri Chinmoy Marathon klub

Založil Sri Chinmoy v New Yorku v roce 1977 a existuje dnes v řadě zemí světa. Myšlenka, která je v pozadí jeho široké činnosti, je velmi prostá: inspirovat příležitostné sportovce i zkušené závodníky k neustálému překonávání vlastních hranic a k přenesení tohoto přístupu do každodenního života. SCMT po celém světě každoročně pořádá více než 500 sportovních akcí, od dvoumílových běhů pro radost po řadu ultramaratonů, největší triatlon na jižní polokouli, týdenní SELF-TRANSCENDENCE Triathlon Festival v Cannbeře a dále několik plaveckých závodů.