Kladno do nové sezony obměnilo kádr, ve kterém je pouze deset hráčů. Je však možné, že do poloviny ledna, kdy je uzávěrka přestupů, bude ještě doplněný.

Tahákem pro diváky budou nové tváře. Nizozemské reprezentační libero Dirk Sparidans, finský přihrávající smečař Matti Heitanen, smečař Tomáš Hýský, nový kapitán, blokař Adam Zajíček a druhý nahrávač, belgický mladík Renaud Dillien.

„Tým se určitě posílil a je kvalitativně výš než loni," prohlásil nejlépe útočící hráč loňské základní části, smečař Filip Křesťan a trošku litoval, že Nizozemce zdržely povinnosti v národním týmu.

„Každým tréninkem je ale znát lepší sehranost. Oba jsou profíci, takže to bude lepší a lepší. Pocit z družstva mám jinak dobrý," řekl.

S nahrávačem van Haarlem toho loni odehrál hodně, spíš si musí zvykat na Sparidanse. Sám říká, že takového profíka na postu libera ještě nezažil.

„Je zvyklý si řídit obranu úplně do podrobna. Ještě jsem neviděl libero, které by takhle nad hrou přemýšlelo. Pro nás je to
dobře," řekl s tím, si musí zvyknout na jeho rychlou hru, stejně jako to bylo před rokem u van Haarlema.

Vedle příchodu reprezentačního blokaře Zajíčka posílilo Kladno i na útoku. Křesťan vnímá Heitanena a Hýského pozitivně. „Určitě jsou přínosem. Pomohou mi, i když se může stát, že se naše výkonnost nesejde. Budeme mít kvalitu na obou kůlech a ve středu," pochvaloval si osmadvacetiletý univerzál.

Nový ročník extraligy bude kvalitnější než loňský. Cizinci se totiž posílily i celky z druhé poloviny tabulky.

„Je to super, kvalita se zvedá,"
ocenil Křesťan. Jeho tým byl před rokem po základní části senzačně šestý a pak ve čtvrtfinále play off hodně podusili favorizované Karlovarsko, s nímž mimochodem loni otvírali na domácí palubovce sezonu (1:3).

Letošní ambice Kladna musí být vzhledem k pozitivním změnám v kádru větší. Cítí to tak i odchovanec Příbrami. „Budu rád, když se probojujeme do semifinále, i když si uvědomuji, že všechna utkání pro nás budou těžká. Nechci, abychom se dostali do loňské situace, kdy jsme se do play off posouvali až ze spodních příček tabulky," uzavřel Křesťan.