Během víkendových bojů na Městském stadionu ve Vítkovicích vybojovali dvanáct medailí, z čehož byly tři z nejcennějšího kovu. O všechny se postaraly dorostenky: Klára Hlaváčová v chůzi na 5000 metrů, Tereza Vlková v trojskoku a Kristýna Dvořáková ve výšce. Tituly vicemistrů získalo sedm Kladeňáků, a to doplnila dvě třetí místa.

„Na dalších finálových pozicích si naši dělali osobní rekord, takže to byl pro nás velice úspěšný víkend. Atleti byli dobře připravení a patřili jsme k nejúspěšnějším klubům. Podle zisku medailí jsme skončili na třetím místě z celé republiky,“ mohl se pochlubit šéf A.C. TEPO Kladno Jiří Klesnil.

„Tři tituly, to je samozřejmě bezvadný. Všechny patřily k favoritkám,“ pokračoval Klesnil, podle nějž je těžké někoho z medailistů vyzvednout, i když víc se dařilo dorostencům. „Ke stříbru Tomáše Dvořáka na 110 metrů překážek se dá říct, že časem 13,67 překonal český rekord, ale vítěz byl o 5 setin rychlejší.“

Nečekané bylo druhé místo dorostence Honzy Ullmana na 400 metrů v čase 49,62, ale kladenského šéfa nejvíc překvapila ve stejné věkové kategorii oštěpařka Aneta Fikesová. „Do Ostravy odjížděla s tím, že je šťastná, že se na šampionát probojovala, ale udělala medaili. Přiznám, že bych si na ni nevsadil,“ chválil Klesnil.

Proti předpokladům nenastoupil na čtyřstovku junior Daniel Lehar, ale otestoval si rychlost na nejkratším sprintu. Na své trati byl jasným favoritem, ale domluvili se s trenérkou Větrovcovou, že ji vypustí a zkusí se zlepšit v nějakém dalším závodě, kde bude mít odpovídající konkurenci.

„Předpokládáme, že vyběhne společně se svým tréninkovým parťákem a nejlepším českým čtvrtkařem Matějem Krskem i na mítinku Kladno hází. Tam by mohl zaútočit i na Krskův český juniorský rekord. Chybí mu jen devět setin,“ dodal.