První bod série zaznamenal kladenský Hietanen, to ale bylo na dlouho poslední vedení Kladna. Severočeši sedmi body při servisu Správky získali sadu s přehledem ve svůj prospěch.

„Hráli jsme výborně. Výborně jsme podávali a dostali domácí pod tlak. Pak se to ale otočilo. Myslím, že rozhodl třetí set," řekl kouč hostů Michal Nekola s tím, že v důležitých momentech se jim nepodařilo navýšit vedení, byť na to možnosti měli.

Také čtěte: Stávka řidičů bude příští týden

Univerzál Kladna Filip Křesťan připustil, že ze začátku tam nervozita byla. „Je to pro nás velká věc, že hrajeme semifinále, takže jsme se trochu hledali. Jsem rád, že jsme se s tím dokázali vyrovnat. Byl to podobný scénář jako ve finále Českého poháru," uvedl.

Do druhého dějství nastoupili Kladenští ve větším klidu. Esem Hietanena odskočili na 20:17. Set posléze ukončil na první pokus přímým bodem Křesťan. Třetí část se pro domácí nevyvíjela dobře (13:16). Při servisu druhého nahrávače Dilliena srovnali a do koncovky šli s těsným náskokem.

„Ve chvílích, kdy prohráváme, vždycky věřím celému týmu, protože když taháte za kratší konec a pak se nad soupeře dostanete, je pod psychickým tlakem, a to se nám podařilo," řekl Křesťan, který těžkým úderem využil první setbol na 2:1.

V závěrečné části posadilo Kladno do levého zadního rohu tři esa (12:8), která ho nakopla. Vedlo už o sedm bodů, ale hotovo nebylo. Severočeši ještě stáhli na tři 21:18. Druhý mečbol pak zužitkoval blokem kapitán Zajíček.

Nepřehlédněte: Filmaři na Slánsku: režisér Švankmajer natáčí snímek Hmyz

„V posledním setu vyšlo domácím vše, co zahráli. Dostali nás pod tlak, z kterého jsme se nedokázali vymanit," doplnil Nekola. Křesťan mínil, že tlačili Duklu dobrým podáním. „Bylo to pro ni strašně těžké. Oni nám dělali to samé v prvním setu. Myslím, že celá série bude právě o servisu," uzavřel.

Kladno – Liberec 3:1.
Sety: -16, 19, 23, 19. Čas: 105 minut. Diváci: 550.
Kladno: van Haarlem (4), Hietanen (19), Hýský (10), Křesťan (16), Zajíček (7), Trojan (6), libero Sparidans. Střídali: Lenc (1), Syrůček, Dillien (1).