Kladenští vyhráli pod Ještědem strhující podívanou poměrem 3:2, když v závěrečné sadě proměnili autem Štokra až čtvrtý mečbol.

"V sezoně jsme vyhráli několik tie breaků. Věřil jsem, že náš tým má vnitřní sílu," uvedl kouč vítězů Milan Fortuník s tím, že výhra ještě nic neznamená. "Liberec je silný. Vedeme 2:1, a to je jediné, co se dá říct," dodal.

Jeho asistent Petr Klár přiznal, že to byly strašné nervy. "Myslím, že jsme do toho dali víc srdce. Fantastický zápas odehráli David Konečný a Petr Šulista, ale pochválit musím všechny hráče," mínil s tím, že jak kluci na hřišti, tak celá lavička, dávají do zápasů víc emocí.

Kladno má dva mečboly a jak bylo zmíněno, ve čtvrtek přijde na řadu první. "Teď si výhru užijeme a pak musíme vychladnout," prohlásil Klár a podotkl, že mají psychickou výhodu.

"Chtěl bych pozvat diváky, protože se hrají neskutečné volejbaly evropské úrovně."

Kouč Dukly Michal Nekola řekl, že prohráli o jeden balon. "Bylo to o tom, kdo se trefí do servisu. Gratuluji vítězi a my teď pojedeme vyhrát do Kladna," uvedl.

Liberec - Kladno 2:3.
Sety: 19, -20, -17, 22, -16. Čas: 133 minut. Diváci: 1564.
Kladno: West (4), Zajíček (6), Sobotka (4), Konečný (25), Hýský (13), Šulista (19), libero Moník. Střídali: Bouza, Blažek.