V Opočně u Dobrušky kdysi rokoval s rakouským kancléřem Metternichem i ruský car Alexandr I., teď tady vládli pevnou rukou hokejbalisté ze středních Čech. Úvod jim ale přitom nevyšel a podlehli Pardubickému kraji 1:3. „Zápas podcenili a v kabině musel přijít od nás trenérů trochu fergusonovský fén. Ten spolu s dobrým obědem pomohly,“ smál se jeden z koučů týmu Jiří Jedelský z HBC Kladno, jenž tým vedl spolu s Ondřejem Balekou (Kelti 2008).

Mužstvo totiž bylo složeno napůl z hráčů Kladna a Berouna.

A ve zbylých duelech skupiny ukázalo svou velkou sílu. Jihočeský kraj přejelo 8:0 a ještě víc zářilo proti Moravsko-slezskému kraji (16:0). „Tam si hráči hokejbal užívali opravdu naplno a s chutí,“ řekl Jedelský, jenž sám ze severní Moravy pochází, ale v Kladně už trénuje mládež dlouhé roky.

Na řadu přišli těžcí soupeři, jako první v semifinále Praha. Tu ale Středočeši zdolali 4:1 a ve finále opět narazili na Východočechy. Bylo co vracet a svěřencům Jedelského a Baleky se to povedlo. Vedení 1:0 sice i díky několika smolným odrazům neudrželi, jenže v rozhodujících nájezdech se trefili Jedelský mladší a Daníček, zatímco brankář Koudela inkasoval pouze jednou.

Cenný pohár tak míří do centrální části republiky. „Finále byl nádherný emotivní zážitek, hráči ho odmakali na krev a dali do něj celé srdce. Herně podali lepší výkon asi proti Praze, každopádně nám ale udělali velkou radost,“ dodal šťastný Jiří Jedelský.

Zářil hodně talentovaný hokejista i hokejbalista Kladna Marek Daníček, jenž byl vyhlášen nejlepším útočníkem turnaje.

Ocenění si odnesli také tři nejlepší borci týmu: Denis Krbec, Rostislav Tvaroch (oba Kelti 2008) a Filip Jedelský ml. (HBC Kladno).

„Vzhledem k tomu, že šlo o výběry krajů, byla konkurence ještě silnější než na republikovém šampionátu,“ dodal trenér spojeného celku Kladna a Berouna.

Sestava výběru Středočechů

SK Kelti 2008:

Denis Krbec, Jakub Havel, Jan Hrubý, Matěj Kolman, Matěj Žežulka, Ondřej Koudela (B), Ondřej Tkadlec, Rostislav Tvaroch, Vojtěch Šlechta.

HBC Alpiq Kladno:

Filip Jedelský, Jáchym Jelínek, Jakub Honke, Jiří Rod, Lukáš Lejsek, Marek Daníček, Marek Schönherr, Marek Štěpánek (B), Miroslav Petrášek, Vojtěch Vela