I když manželé Květa a Metoděj mají pouze mladšího bratra, rozhodli se pro větší rodinu. Sloveso rozhodli, ale není úplně výstižné, poněvadž nešlo o plánovaný počet potomků.
„Oba jsme čekali, že ten druhý řekne dost a pořád nic," usmívala se Květa a podotkla, že v autě mají ještě jedno volné místo. Její partner poznamenal, že by si člověk měl ponechat pootevřená zadní vrátka, pátého potomka, ale víceméně vyloučil.

Dětem sport v žádném případě nevnucují. Plně u nich funguje rodičovský vzor. „Baví nás se hýbat. Když nás vidí, tak vše napodobují a sami se přidávají," shodli se.
Oba jsou účastníky třicetidílného Poháru běžců Kladenska a Rakovnicka, jehož součástí byla nedávná Čertovská pětka v Unhošti, kterou absolvovaly i starší dcery.

„Trošku jsem je od toho zrazoval, protože to je na děti přece jen dlouhé. Rozhodnutí jsme však ponechali na nich. Chtěly si to zkusit," prozradil taťka, jenž je členem AC Tepo Kladno, za který běhal extraligu. Jelikož má na kontě také pár maratonů, je i součástí Maratónského klubu Kladno.

Desetiletá Laura zvládla unhošťských 5,7 km za krásných 31:32 min, její starší sestra Aneta za ní skončila o 22 vteřin. Co se týče sportovních aktivit, mladší sourozenci Berta a Metod jdou pomaloučku v jejich stopách. Mimochodem všechna děvčata také hrají na klavír.

Vzhledem k velikosti rodiny a povolání rodičů se v kačickém domku dlouhodobě neplánuje. Když už, tak jsou naučeni improvizovat. Oba totiž pracují jako stewardi u českých aerolinek. Například Metoděj bude trávit Vánoce v jihokorejském Soulu, zatímco Květa bude doma připravená jako záskok za případný výpadek některé z kolegyň.

Klidně se může stát, že u dětí na poslední chvíli zaskočí příbuzní nebo sousedé. Nejspíš je ale odvezou do Jihlavy k rodičům Květy, která z hokejového města pochází. „Není to ale tak, že se doma s manželkou míjíme. V měsíci se nevidíme tak dva tři dny," podotkla hlava rodiny a prozradila, že letos budou mít společný Štědrý den až v pondělí 26. prosince po Vánočním běhu ve Třtici, který zakončí zmíněný seriál.

Z Vysočiny do Kladna a posléze do Kačice se Květa dostala přes Francii, Španělsko, Anglii a také Jihlavu, kde chvíli pracovala, než neodolala touze létat. Právě v letadle se seznámila s budoucím manželem, s kterým se vzali v době, kdy už měli roční dcerku.

Fikesovi jsou usměvaví, kamarádští a společenští lidé. Pro své přátele, známé i neznámé pořádají různé akce. Například Kačický běh, únorové vycházky do přírody nebo tradiční a populární Pivní maraton v Kladně.

„Také si ráda zajezdím na koni," uvedla Květa, přičemž její o devět let starší partner prozradil, že svého času jezdila v Praze u městské policie! „Vypadalo to, že po mateřské nebudu moci létat, tak jsem šla na chvilku tam a bylo to fajn," prozradila a dodala, že má i zbrojní průkaz.

„To bylo pro nás nejnáročnější období, protože při práci u policie opět začala létat," konstatoval Metoděj a dodal, že například sotva skončila směnu u policie, odletěla vzápětí do Frankfurtu.

Docházelo přitom k úsměvným momentům. Třeba se jí při policejním výcviku ptali, proč se u řešení přestupků tak usmívá! Jelikož si přehazovala uniformy, musela kolikrát přemýšlet, do které se vlastně má daný den obléci… U policie jí podvědomě scházely podpatky, zatímco v letadle opasek se zbraní. A proč začala bývalá volejbalistka běhat?

„Aby se mi manžel nezaběhl!" zažertovala si.

Při unhošťském závodu rodinu doprovázel štáb České televize, který ve spolupráci s aerolinkami natáčel jeden z dílů dokumentu o zajímavých zaměstnancích ČSA.
Před Vánoci pořádají Fikesovi každoročně pro spoluobčany zpívání koled u betlémku na návsi. Pro lepší dojem nedávno zakoupili dvě ovečky a beránka.