Akce nabídne také podívanou na pyramidový systém boje v MMA, ve kterém za kladenské zápasníky nastoupí Martin Chaloupka z Hakim gymu a Ondra Balada z SKS Areny. Chybět nebude ani ženský element – nastoupí oblíbenkyně publika Tereza Dvořáková z Hakim gymu a Anna Homolková z SKS Areny. Kromě boje se příchozí mohou těšit i na kulturní program. Mimo jiné vystoupí známý raper Revolta.

Desátý zápas v pořadí bude speciální. V rámci Noci válečníků se totiž uskuteční Bitva o Slaný dvou slánských bojovníků: Lukáše Zemana z Hakim gymu Slaný a Maria Jarkase z TCB Slaný. Vítěz si odnese také unikátní pás.

Jak se šestatřicetiletý zápasník těší na pověstnou atmosféru Noci válečníků? Proč vyzval zkušeného Maria Jarkase? A jak moc si věří?
Lukáš Zeman si našel chvilku a Kladenskému deníku odpověděl na několik otázek.

Jak dlouho už trénujete thaiský box?
Dohromady asi sedm let, ale dva roky jsem trénoval jako poměrně mladý, pak jsem měl dlouhou pauzu a k thaiskému boxu jsem se vrátil před pěti lety. Ve Slaném trénuji čtyři roky.

Proč jste začal opět trénovat?
Podařilo se mi získat ve Slaném fitnesscentrum, ve kterém jsme zároveň otevřeli centrum bojových sportů. Přišlo mi jako dobrý nápad otevřít boxérnu a zároveň jsem začal zase trénovat.

Bude to váš první zápas na Noci válečníků?
Je to můj první zápas na Noci válečníků, ale několikrát jsem se zúčastnil jako divák a fandil jsem kamarádům. Je tam super atmosféra.

Kdo vymyslel Bitvu o Slaný?
Napadlo to mě. Je to takové vyvrcholení mé kariéry, jelikož mám za sebou několik zápasů v amatérské lize, v kick boxových turnajích a chtěl jsem si zkusit první profesionální zápas. Vyzval jsem tedy svého rivala, který má ve Slaném konkurenční gym.

Budete bojovat o pás?
Měl by tam být, ale ještě jsem ho neviděl. Bude to takové překvapení.

Vy jste si s Mariem posílali přes Facebook takové vzkazy.
Chtěl jsem se představit. Ve Slaném mě už lidé znají, ale v Kladně tolik ne. Mario na to prostě zareagoval.

Vy se spolu znáte?
Známe se, ale že bychom byli kamarádi, to ne.

Jak moc jste trénoval?
Poté, co bylo jasné, že se zápas uskuteční, začal jsem se připravovat. Trénuji dvakrát denně, každý den kromě soboty. To mám volno. Takovou přípravu mi umožňuje i mé zaměstnání, díky tomu že podnikám ve sportu, mám dost času a klidu.

Koukal jste na soupeřovy zápasy?
Viděl jsem nějaká videa. Mario už je také poměrně starší, stejně jako já. Čili očekávám, že se zápas bude odehrávat v jiném duchu než třeba zápasy o deset let mladších kluků.

Bude více technický?
To určitě. Bude to hodně o technice a hlavě.

Na co si musíte dávat pozor?
Myslím si, že Mario je nepředvídatelný. Dál nebudu nic prozrazovat.

Na Noci válečníků chodí několik stovek lidí. Budete mít trému před takovým publikem?
V tuto chvíli nad tím nepřemýšlím. Už mám zkušenosti z turnajů, kde bylo také mnoho lidí, ale zápas nebyl mediálně prosazovaný jako v tomto případě.

Máte připravený nějaký nástup?
Mám připravenou písničku, ale tak okázalý jako Mario asi nebudu, nechám si to až do ringu.

Věříte si?
Šance jsou určitě vyrovnané. Pracoval jsem na sobě a nyní záleží, kdo bude lépe připravený. Je to padesát na padesát.

VYZYVATEL LUKÁŠ ZEMAN reprezentuje Hakim gym Slaný.

Lukáš Zeman

Vítězný pás je pro mě třešnička na dortu

Soupeřem Lukáše Zemana bude dvaatřicetiletý trenér a zápasník Mario Jarkas z TCB gymu Slaný. Jak sám uvedl, výzva od Lukáše ho velmi překvapila a hned se začal intenzivně připravovat. Dokonce nedávno odjel na soustředění do Thajska, kde měl ale nehodu na motorce a způsobil si zranění.

Mario Jarkas má dost zkušeností. Je mistr České republiky v kick boxu, několikanásobný mistr v čínském boxu a dvojnásobný vítěz Czech open. Na druhou stranu dva roky nezápasil.

Jak se připravuje? Jak moc ovlivní zranění jeho výkon? A má, jak je jeho zvykem, pro návštěvníky připravenou nějakou show při nástupu? Na to vše Mario Jarkas odpovídal Kladenskému deníku.

Noc válečníků pro vás není úplná novinka. Už na ní zápasili vaši svěřenci.
To je pravda. Pak přišla výzva od Lukáše a já jsem na ni kývl.

Jak intenzivně jste se pustil do příprav?
Od té doby, co vím, že zápas bude, čili tak pět měsíců, se připravuji se svým trenérem Honzou Vlasákem.

Sledoval jste nějaké Lukášovy zápasy?
Viděl jsem jeho zápasy, ale spíše se zaměřuji na sebe. Čeká mě po dvou letech návrat do ringu. Vzhledem k mému věku je všechno těžší. Nejsem nejmladší a cítím každý trénink.

Na co si budete dávat pozor?
Myslím si, že bude hodně dávat kolena, takže si na to dám určitě pozor.

Je pro vás získání pásu větší motivace?
Pás je taková třešnička na dortu. Je to velká motivace navíc. Myslím si, že Lukáš k tomu přistoupil zodpovědně, takže bude stejně dobře připravený jako já.

Překvapil vás Lukášův vzkaz, který vám poslal před Facebook?
Celkově mě překvapila výzva od Lukáše. Vůbec jsem nepočítal, že by mě mohl vyzvat, takže to pro mě byl docela šok. Samozřejmě jsem to přijal a ve čtvrtek všichni uvidí, jak to dopadne. Myslím si, že jsou šance vyrovnané.

Atmosféru Noci válečníků znáte z pohledu trenéra. Budete mít jako přímý účastník trému?
Trému budu mít určitě. Nevím, co od toho zápasu mám očekávat. Není nám ani jednomu dvacet let, takže to bude taktický boj, nebudeme se štípat hlava nehlava. Ale zároveň to bude hodně fyzické.

Nedávno jste měl nehodu na motorce a utrpěl jste zranění.
Hodně mě to omezí. Nemohu zápas vzdát, ale mám zranění, se kterým bych za jiných okolností nenastoupil. Risknu to.

Máte přichystaný nástup?
Mám, ale je to překvápko a nechci ho prozradit.

Přijedou vás do Kladna podpořit kamarádi ze Slaného?
Nejen ze Slaného, ale i z Prahy. Trochu mě to svazuje, protože spoustu lidí trénuji. Bude to těžké, ještě navíc s tím zraněním. Chtěl bych poděkovat svému trenérovi Honzovi Vlasákovi, celému TCB gymu a také sponzorům.